Prestižinę RS280 taurę iškovojo RAGANOSIO įgula

Rugpjūčio 21-23 dienomis Nidoje Kuršių mariose vyko RS280 jachtų klasės taurės varžybos, kurios kartu yra ir įskaitinės RS280 čempionato. RS280 jachtos varžėsi 8 plaukimuose.

RAGANOSIO įgula, vadovaujama Sauliaus Pajarsko, per aštuonis plaukimus keturis kartus finišavusi pirma, du kartus antra, bei penkta ir šešta. Ji iškovojo prestižinę RS 280 taurę.

Penktadienį, rugpjūčio 21 d., (pučiant 5-6 m/s) pirmuosius du plaukimus užtikrintai laimėjo RAGANOSIO įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, o trečiajame plaukime per anksti startavusi, turėjo apsukti starto ženklą ir finišavo tik 6. Tuo tarpu ARABELOS įgula, vadovaujama Raimondo Šiugždinio, visus tris penktadienio plaukimus finišavo antra. Trečiąjį plaukimą laimėjo Bartos įgula, vadovaujama kapitono Simono Steponavičiaus.

Šeštadienį toliau vyko kovos dėl prestižinės RS280 taurės. Ryte įvyko du iš numatytų trijų plaukimų. Pučiant pakankamai silpnam, iki 4 m/s vėjui, pirmąjį plaukimą laimėjo ARABELA, antri buvo LEVANTE, treti - HORNO įgula. Tuo tarpu antrajame plaukime pirmieji finišo liniją kirto LEVANTE įgula, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio, antra finišavo RAGANOSIO įgula, o treti – RA įgula. Trečiajame plaukimą nugalėjo RAGANOSIO jachta. Po dviejų dienų plaukimų abu lyderiai RAGANOSIS ir ARABELA turėjo po lygiai taškų. Tad viskas turėjo spręstis paskutiniuose 2 sekmadienio plaukimuose.

Pirmasis sekmadienio (rugpjūčio 23 d.) plaukimas buvo ypač įtemptas. RAGANOSIS ir ARABELA stojo į tarpusavio dvikovą, beveik nekreipdami dėmesio į kitus plaukimo dalyvius. Pirmąjį priešvėjinį ženklą pirmieji apiplaukė RA ir ALFETA, po to tik ARABELA, RAGANOSIS. Tokia situacija išsilaikė ir dar ¾ distancijos. Apiplaukiant paskutinį ženklą, ALFETA, ARABELA ir RAGANOSIS buvo beveik šalia. Ir tik paskutinę atkarpos dalį RAGANOSIO įgulą išsiveržė į priekį, o ALFETA finišavo aplenkusi ARABELĄ tik viena sekunde.

Paskutiniajame plaukime RAGANOSIUI reikėjo nepralaimėti ARABELAI daugiau kaip dviem vietomis. Vėl užvirė individuali startinė kova tarp ARABELOS ir RAGANOSIO įgulų, kur geriau startavo ARABELOS įgula. Pirmąjį priešvėjinį ženklą pirmoji apiplaukė LEVANTE, antrieji ARABELA ir RAGANOSIS, tačiau antrąjį ženklą pirmoji apiplaukė jau ARABELOS įgula, po to RAGANOSIS ir LEVANTE. Įnirtinga kova vyko iki pat finišo. ARABELOS įgula nugalėjo, po dviejų sekundžių finišą kirto RAGANOSIS, o tretieji ALFETA.

RAGANOSIO įgula, vadovaujama kapitono Saulio Pajarsko tapo RS 280 taurės nugalėtoja.

Nugalėtojų įgula RAGANOSIS per aštuonis plaukimus surinko 13 baudos taškų, ARABELA nusileido tik tašku – 14 baudos taškų, tretieji - LEVANTE įgula - 23 baudos taškai.

Po penktojo etapo RS280 čempionate pirmauja RAGANOSIO įgula – 31 baudos taškas, antrieji – ARABELOS įgula – 36 baudos taškai, trečioji – LEVANTE įgula – 48 baudos taškai.

Šeštasis RS280 jachtų klasės buriavimo čempionato etapas įvyks rugsėjo 5 d. Kauno mariose.