Metalo ir granito skulptūrų paroda Vilos parke šiauliuose

Nuo 2013 m. liepos 11 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) veiks Algimanto Šlapiko koroduoto metalo ir granito skulptūrų paroda. Ši paroda įsilieja į X tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programą. Parodą vilos parke bus galima aplankyti nemokamai iki rugsėjo 29 d.

Algimantas Šlapikas – žinomas Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip šiuolaikinio meno atstovas, skulptorius ir dėstytojas. Kaunietis menininkas skulptūras kuria iš patvarių medžiagų, turinčių tūrį ir svorį, – tai metalas, akmuo, medis ir pan. Be skulptūros, jis domisi keramika, kitomis šiuolaikinio meno sritimis. A. Šlapiko darbai buvo ir yra eksponuojami daugelyje personalinių ir kitokių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Švedijoje, Rusijoje, Danijoje, Lenkijoje, Italijoje, Ukrainoje, Kinijoje ir kt. A. Šlapikas dažnai dalyvauja skulptorių bienalėse, tarptautiniuose simpoziumuose, įvairiuose projektuose, konkursuose, yra pelnęs ne vieną apdovanojimą už kūrybinę veiklą.

„Chaimo Frenklio vilos parke eksponuojamos per dešimtmetį sukurtos devynios granito ir metalo skulptūros. Jos plastiškai skiriasi viena nuo kitos jau tuo, kad gamybai panaudotos skirtingos medžiagos. Tai nėra specialiai vilos parko erdvei kurti darbai, tačiau į ją buvo atsižvelgta, atrenkant turimus darbus lauko ekspozicijai“,– interviu metu sakė parodos autorius A. Šlapikas.

Skulptoriaus darbai po atviru dangumi Šiauliuose eksponuojami pirmą kartą. Autorius pasidžiaugė, kad turi progą eksponuoti parodą tokioje erdvėje, kur skulptūros kontrastuoja su šalia esančia puošnia vila ir industrinio paveldo objektais. A. Šlapiką pradžiugino „Aušros“ muziejaus iniciatyva – sutvarkytoje viešoje erdvėje atsiradę meno objektai, tai, pasak skulptoriaus, geras pavyzdys, kurio turėti siekti ir didieji Lietuvos miestai.

Liepos 18 d. 19 val. lankytojai laukiami Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyksiančiame Xtarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio kamerinės muzikos koncerte „Salut, Paris“. Atlikėjai: Aidas Strimaitis (smuikas), Eglė Kasteckaitė (fortepijonas). Bilietų kaina – 13, 18 Lt.

Daugiau informacijos http://www.ausrosmuziejus.lt/.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. +370 41 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15940714sec.