Geriausi meninės animacijos filmai šiauliuose

2014 m. lapkričio 18–22 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74) vyks 12-ojo tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis 2014“ geriausių nekomercinės animacijos kūrinių iš viso pasaulio peržiūros. Šiauliuose bus parodytos aštuonios animacinių filmų programos, skirtos patiems mažiausiems žiūrovams, paaugliams ir suaugusiesiems.

Lapkričio 18–21 d. festivalio filmai bus demonstruojami 17.30 val., lapkričio 22 d. – 13, 14.30, 16 ir 17.30 val. Filmai vaikams įgarsinti lietuviškai, kiti filmai – su angliškais subtitrais.

Jau dvyliktus metus vienintelis Lietuvoje animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ pristato geriausius meninės animacijos filmus, apdovanotus pagrindiniais prizais didžiausiuose pasaulio festivaliuose. Filmai skirti visiems mėgstantiems juoką, muziką, siaubą, sapnus, gyvenimiškas istorijas ar norintiems pakeliauti po pasakų pasaulį.

Trumpametražių filmų kategorijoje šiauliečiams šiemet rodomos septynios animacinių filmų programos. Geriausi studentų darbai iš įvairių pasaulio kraštų surinkti programoje „Jaunimas jaunimui“. „Suaugusiųjų žaidimai“ – tai suaugusiems žiūrovams skirti trumpametažiai filmai apie meilę, erotiką, geismus, apie savo tapatybės suvokimą, toleranciją, apie pasaulio žiaurumus ir išbandymus. Programoje „Žvaigždžių debiutai“ pristatomi pirmieji jaunųjų profesionalų darbai, kurie atskleidžia milžinišką būsimų animacijos žvaigždžių kūrybinę potenciją. Šie filmai – tai naujų stilių ir technikų išbandymo arena. Programą „Vaizdų muzika“sudarofilmai, jau rodyti ir tapę laureatais ne vienoje dešimtyje garsiausių animacijos ir kino festivalių, o „Siurrealistiniame pasaulyje“ žiūrovams pristatomi dėmesį kaustantys latvių, prancūzų, vokiečių, kinų kūrėjų darbai.

Festivalio „Tindirindis“ gerbėjams Šiauliuose bus pristatytas ir vienas pilnametražis filmas suaugusiesiems. „Anesi“ festivalio specialius žiuri prizas pelnytai atiteko garsiam amerikiečių režisieriui Billui Plymptonui už jo naujausią pilnametražį darbą „Įsielektrinę meilužiai“ („Cheatin“). Jame ką tik susituokusi porelė eksperimentuoja – žaidžia šokiruojančius meilės žaidimus. B. Plymptonui būdingos dramatiškos filmo kadro kompozicijos, šaržuoti, karikatūriniai personažai, štrichuotos personažų figūros, atpažįstamos iš ankstesnių autoriaus filmų.

Mažiesiems festivalio žiūrovams šiemet skirtos dvi programos. „Kalėdinis Tindirindis“pristato animacinius filmus vaikams, kuriuos vienija bendra tema – Kalėdos. Tai muzikiniai filmai apie žiemos nuotykius, taip pat pasakos pagal garsių pasaulio rašytojų knygas, originalios istorijos apie mažųjų nuotykius. Programoje „Istorijos mažyliams“surinkti trumpametražiai animaciniai filmai patiems mažiausiems. Tai filmai apie paukštelius, paršelius, pelytes ir kitus mielus gyvūnėlius. Pažiūrėję filmus, vaikai sužinos, kur prasideda vaivorykštė, ką naktimis veikia monstrai, kaip sekėsi paršiukui būti aukle.

Festivalio „Tindirindis“ partneris Šiauliuose – „Aušros“ muziejus – visus šiauliečius kviečia susipažinti su kokybiška animacija, o lapkričio 18 d. – gruodžio 19 d. organizuoja specialias festivalio animacinių filmų peržiūras moksleiviams.

Bilietų kainos: vienas kino seansas – 7 Lt, du – 10,5 Lt*; moksleiviams, studentams, senjorams – 3,5 Lt; ikimokyklinio amžiaus vaikams, atėjusiems su šeimos nariu, kino seansas nemokamas.

*Nuolaidos taikomos vienam asmeniui perkant bilietą į dviejų dienų kino seansus.

Daugiau informacijos apie festivalio „Tindirindis“ filmų programas galima rasti tinklalapyje www.ausrosmuziejus.lt.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. (8 41) 43 36 80.

XII TARPTAUTINIO ANIMACINIŲ FILMŲ FESTIVALIO

PROGRAMA ŠIAULIUOSE

(Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai)

2014 m. lapkričio 18–22 d.

Lapkričio 18 d. / antradienis

17.30 val. „Jaunimas jaunimui“(trumpametražiai studentų filmai visiems), 89 min.

Lapkričio 19 d. / trečiadienis

17.30 val. „Suaugusių žaidimai“ (trumpametražiai filmai suaugusiems), 116 min.

Lapkričio 20 d. / ketvirtadienis

17.30 val. „Žvaigždžių debiutai“ (trumpametražiai filmai visiems), 93 min.

Lapkričio 21 d. / penktadienis

17.30 val. „Vaizdų muzika“ (trumpametražiai filmai visiems), 93 min.

Lapkričio 22 d. / šeštadienis

13.00 val. „Kalėdinis Tindirindis“ (trumpametražiai filmai vaikams), 78 min.

14.30 val. „Istorijos mažyliams“ (trumpametražiai filmai vaikams), 68 min.

16.00 val. „Siurrealistinis pasaulis“ (trumpametražiai filmai visiems), 88 min.

17.30 val. „Įsielektrinę meilužiai“ (pilnametražis filmas suaugusiems), 78 min.

Filmai originalo kalba su angliškais titrais.

Bilietų kainos:

vienas kino seansas – 7 Lt, du – 10,5 Lt*;

moksleiviams, studentams, senjorams – 3,5 Lt;

ikimokyklinio amžiaus vaikams, atėjusiems su šeimos nariu, kino seansas nemokamas.

*Nuolaidos taikomos vienam asmeniui perkant bilietą į dviejų dienų kino seansus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15962791sec.