Keičiasi valstybinės saugomų teritorijų tarnybos adresas

Nuo gruodžio 1 d.Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM keliasi į kitas patalpas adresu Antakalnio g. 25, Vilniuje. Čia įsikurs ne tik įstaiga, bet bus ir Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras. Šiuo metu įrenginėjama ekspozicija apie Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus ir kt.

Ekspozicijos tema — „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu“, atspindinti gamtos ritmą ir cikliškumą. Ekspozicijoje bus sudarytos galimybės lankytojams pažinti Lietuvos gamtos vertybes, kultūros paveldą, tradicinį gyvenimo būdą... Mūsų krašto gyventojai dažnai nežino, ką galima rasti Lietuvoje. Keliauja tolimiausiais maršrutais, o nepažįsta gimtojo krašto turtų. Nacionaliniame lankytojų centre bus galima susipažinti su ypatingiausiomis mūsų šalies vietomis — saugomomis teritorijomis. Ne tik pamatyti, bet ir išgirsti, užuosti, paliesti.

Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti daugiau žinių apie saugomas teritorijas, kad lankytojai vėliau galėtų savarankiškai keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus bei „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius.

Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 valstybiniai kultūriniai rezervatai, 1 biosferos rezervatas, apie 300 draustinių ir kt. Saugomos teritorijos užima 17,5 procentų šalies ploto.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kuruoja nacionalinių ir regioninių parkų bei rezervatų direkcijų veiklą.

Saugomų teritorijų lankytojų centras ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM įsikurs viename iš Antakalnyje esančio Sapiegų rūmų komplekso pastatų, kuris įrašytas į kultūros vertybių registrą. Pastatas statytas XIX a. ir XX a. sandūroje. 2014 m. šis pastatas kruopščiai rekonstruotas, vykdant projektą „Saugojamų teritorijų tvarkymas“ , finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52851605sec.