Spalio 24– lapkričio 9 d. Vilniuje – festivalis "GAIDA 2014"

Pripažintas kaip vienas svarbiausių šiuolaikinės muzikos forumų ne tik Baltijos kraštuose, bet ir Vidurio bei Rytų Europoje, 24-tąjį kartą rengiamas festivalis nuo spalio 24 iki lapkričio 9 d. kvies į dvylika išskirtinių renginių – koncertų, spektaklių, audiovizualinių projektų įvairiose sostinės erdvėse.

Į Vilnių atvyksta muzikos legenda Philipas Glassas, pasaulinė teatro įžymybė Heineris Goebbelsas, garsiojo Vokietijos elektroninės muzikos akto „Monolake“ lyderis Robertas Henke, tokie atlikėjai kaip violončelės virtuozas iš Izraelio Gavrielis Lipkindas ar kylanti smuiko žvaigždė Aisha Syed iš JAV.

Festivalio GAIDA atidarymas spalio 24 d. patikėtas pasaulinio garso perkusininkų grupei iš Prancūzijos „Strasbūro mušamieji“ („Les Percussions de Strasbourg“).

Strasbūro perkusininkų ansamblis į Lietuvą atgabena įžymaus prancūzų kompozitoriaus Gerardo Grisey kūrinį „Le Noir de l’Etoile“ („Juodoji žvaigždė“) ir gausybę įvairiausių instrumentų šiam įspūdingam kūriniui atlikti. Savo kolekcijoje muzikantai turi sukaupę ir yra įvaldę apie 400 skirtingų mušamųjų instrumentų.

„Kosminę“ valandos trukmės kompoziciją „Strasbūro mušamieji“ atliks Šiuolaikinio meno centro Didžiojoje salėje, išsidėstę aplink publiką įrengtose 6 scenose. Klausydamiesi šio kūrinio žiūrovai turėtų pasijusti tarsi atsidūrę visatos garsų sūkuryje. „Juodąją žvaigždę“ G. Grisey parašė inspiruotas garsų, sklindančių iš kosminių pulsarų, kurių atradimas prieš keletą dešimtmečių sukėlė sensaciją astronomijos ir apskritai mokslo pasaulyje.

„Strasbūro mušamieji“ – vienas garsiausių mušamųjų ansamblių pasaulyje. Šis ansamblis jau viešėjo Vilniuje 2008 m., kai Lietuvos sostinėje vyko Pasaulio muzikos dienos. Anuomet po įspūdingo „Strasbūro mušamųjų“ koncerto muzikos kritikai rašė – „sunku patikėti, kad visi šie garsai išgaunami grojant vien mušamaisiais instrumentais“.

Viena svarbiausių šiuolaikinės prancūzų muzikos figūrų, kompozitorius Gerardas Grisey savo kūrybinį kelią pradėjo 8-ojo dešimtmečio pradžioje kaip garsiojo XX a. klasiko Olivier Messiaeno mokinys. Jis drauge su kolega  kompozitoriumi Tristanu Murailiu padėjo pagrindus vadinamajai spektrinei muzikai.

G. Grisey naudoja įvairius kompiuterinius garso spektro analizės būdus, savo kūriniuose jungdamas gyvai išgaunamus ir elektroninius garsus, ir galiausiai pasiekdamas nepaprasto muzikos takumo įspūdį.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Zigfrīda Muktupāvela koncerts Līvānu TIC
Aicinām uz īpašu muzikālu notikumu Rožupē – Zigfrīda Muktupāvela koncertu, kurā caur mūziku un vārdiem iedegsies Ziemassvētku brīnuma sajūta. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.11.2025 - 07.11.2025 Mūzikas vakars ar "UNITRIO" absambli Krāslavas TIC
3.novembrī plkst. 17.00, Dagdas Kultūras centra izstāžu zālē, norisināsies mūzikas vakars kopā ar franču-šveiciešu ansambli "UNITRIO"! | Skatīt vairāk
Koncerts Dricānu Dominantei 20! Līvānu TIC
Aicinām uz īpašu svētku koncertu, kurā kopīgi atzīmēsim ne tikai Ziemassvētku tuvošanos, bet arī godināsim Dricānu Dominantes 20 gadu | Skatīt vairāk
Ziemas piedzīvojums Jiveskilā un Jāmsā Estravel Latvia
Somija // Naktsmītnes 7 naktīm, pārgājiens, haskiju audzētava un safari, ziemeļbriežu fermas apmeklējums // Cena 1 personai, ceļojot 4 personu grupā | Skatīt vairāk
no 699 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.26702714sec.