Japonija - žydinčių vyšnių šalis

Artimiausiu metu Japanijoje prasidės Sakura - vyšnių žydėjimo metas. Milijonai žmonių trauks į parkus ir sodus bei švęs gražųjį renginį. Vyšnių žydėjimo metu japonai ne vien žavėsis vyšnių žiedų grožiu, bet ir mėgausis ryžių vynu. Tai jų tradicinis vyšnių žydėjimo gėrimas.

Sakuros metu žmonės masiškai traukia į parkus pasigrožėti kiku-shidare, shirofugen ir fukubana - įvairiomis Japonijos vyšnių veislėmis. Tradiciškai vilkima kimono, fotografuojamasi tarp žydinčių žiedų. Sakura šventė sujungia tiek jaunus, tiek senus. Iš Tokijo parkų ir aikščių sklinda įvairios Japonijos liaudies dainos, tarkim „Sakura, Sakura, pavasario debesys tokie tolimi, kad akys jų neapriebia, kvapas ir spalvos, mes einame, mes einame linksmintis!”

Japonijos sostinėje auga apie 140 000 dekoratyvinių vyšnių. Atrodo tai didelis skaičius, bet reikia nepamiršti, kad mieste gyvena apie 34 milijonus gyventojų. Vyšnių žydėjimo metas trunka tik kelias savaites, o norinčių jas aplankyti su kiekvienais metais vis daugėja.

Sakura yra ne tik vyšnių žydėjimo metas, tai didžiulis karnavalas, kuriame dalyvauja įvairūs šalies folklorai. Festivalio neatsiejamas elementas yra sakės butelis. Šventė vyksta gana šaltu metu, tad žmonės šildosi ir ryžių vynu.

Šventės metu dalinami ir sakura saldainiai. Ypač mėgstamas yra rožinis šokoladas, vyšnių žiedų kramtomoji guma, pyragai pagardinti vyšnių kremu. Tiesa, saldainiai yra gaminami iš dekoratyvinių vyšnių vaisių, tad jie nėra valgomi.

Ši šventė tai puiki galimybė susipažinti su japonų kultūra. Paprastas bendravimas prie tradicinio japonų butelio garantuoja puikios draugystės pradžią.

Žydinčių vyšnių šventė švenčiama nuo 7 amžiaus. Tai ne tik švelnumo ir skaistumo šventė, bet ir pasaulio trapumo šventė. Vyšnių žiedas kaip ir žmogus, tai – žydi (gyvena), tai – nukrenta (miršta). Tai staigios ir tylios mirties simbolis.

Vyšnių žydėjimo festivalis prasideda kovo antroje pusėje, tačiau pats vyšnių žydėjimas prasideda ne anksčiau kaip sausio mėnesį subtropikų salų valstybėse. Kiekvieną dieną televizija ir internetas transliuoja šventės įvykius. Vyšnios žydi iki gegužės pabaigos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.05.2025 - 13.05.2025 Grupas "Jumprava" koncerts Liepājas reģiona TIB
17. maijā grupa "Jumprava" aicina uz jubilejas koncertu koncertdārzā "Pūt, vējiņi". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.04.2025 - 14.05.2025 Tematiskais maršruts: Iepazīsti Bausku! Bauskas TIC
Nevari izlemt, ko apskatīt Bauskā? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk
Viesu nams “Baltiņi” TAKA
Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Šeit dominē postmodernisma stila interjers ar | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.05.2025 - 15.05.2025 Muzeju nakts Liepājas reģiona TIB
Sestdien, 17. maijā, no plkst. 19 līdz 01 muzeji Liepājā vērs durvis aizraujošam vēstures un kultūras izzināšanas vakaram. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::6.10447788sec.