Gatvės šventė žada pramogų ir atrakcijų

2018 m. gegužės 25 d., penktadienį, 16 val. Spindulio g., prie Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namų (Žemaitės g. 102), vyks nuotaikinga ir pramogų kupina Gatvės šventė. Prieš 16 metų idėja organizuoti Gubernijos mikrorajono šventę kilo Šiaulių kultūros centro ir jo Aklųjų ir silpnaregių skyriui. Pirmosios šventės siekė sutelkti Gubernijos mikrorajono gyventojus bendrai veiklai, kūrybai ir nuoširdžiam kaimynų pabendravimui. Tačiau sumanymas plėtėsi ir jau antrus metus šventė išeina iš mikrorajono ribų, sparčiai plečiamas ne tik kuriančių, bet ir dalyvaujančių žmonių ratas. Šiemet renginys kvies miestiečius pasimėgauti tiesiog gatvėje vyksiančiomis įvairiausiomis atrakcijomis ir šventiniu koncertu.
Renginį organizuoja Šiaulių kultūros centras, remia – Šiaulių miesto savivaldybė.
Renginys nemokamas.  

Gubernijos mikrorajone vyksianti Gatvės šventė sukvies šeimas kūrybiškai ir prasmingai praleisti laiką. Tiek suaugusieji, tiek vaikai savo kūrybinius sugebėjimus galės atskleisti dailės plenere, spalvingais piešiniais gražinti Spindulio gatvės asfaltą bei dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose: išbandyti iš Turkijos atkeliavusią stebuklingą Ebru tapybą ant vandens, pasitelkus fantaziją piešti smėliu ant šviečiančių stalų bei marginti šviečiančius molbertus. „Tapyba ant šviečiančių molbertų ir smėlio stalų, Ebru tapyba – tai ne tik menas, bet ir kūrybinio ugdymo priemonės vaikams ir suaugusiems: jos lavina vaizduotę, plėtoja kūrybingumą, turtina saviraišką. Tai taip pat jos puikiai veikia kaip relaksinė terapija – šie užsiėmimai nuramina žmogaus emocijas ir sielą, padeda atsipalaiduoti, trumpam atitrūkti nuo kasdienių darbų“, – pasakoja Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus vedėja Inta Skeivienė.
Renginio metu vyks ir daugybė kitų atrakcijų. Vaikai galės ne tik patys piešti, bet ir pasipuošti savo veidukus įvairiomis dekoracijomis, vėjo stiprumą išbandyti pačių pagamintais vėjo malūnėliais. „Vaikams bus naudinga pasiklausyti Šiaulių policijos prevencinių programų pristatymo, sudalyvauti edukaciniame žaidime „Linksmasis kauliukas“ bei užsiėmime „Biblioteka – bendruomenei“, – veiklas vardija I. Skeivienė. Viena iš vaikų laukiamiausių atrakcijų – galimybė išvysti, iš Pietų Amerikos kilusių kupranugarių šeimos žinduolių, nuostabių alpakų. Alpakos atkeliaus iš Šiaurės Lietuvos  – vieno didžiausių Pabaltyje Raimondo Neverdausko ūkio, esančio Dargaičių kaime. Gatvės šventėje veiklos netrūks ir judresnių žaidimų entuziastams, kurie savo jėgas išbandyti galės gatvės krepšinio turnyre 3x3. Nenuskriausti liks ir mažiausieji krepšinio gerbėjai, kurie visų mėgstamiausią žaidimą galės žaisti specialiai įrengtoje krepšinio aikštelėje.
Šventėje taip pat bus pikniko zona, kurioje kava ir arbata vaišins Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyrius. „Šventės dalyviai yra kviečiami į pikniko zoną atsinešti ir savo skanėstų, čia jie galės atsipūsti nuo veiklų, pailsėti, susipažinti ir pabendrauti su aplinkiniais. Renginys suburs žmones ne tik įvairioms veikloms, bet ir pasimėgauti šventiniu koncertu“, – sako I. Skeivienė. Šventėje su gatvės šokiais žiūrovus supažindins jaunieji Šiaulių miesto šokėjai, nuotaikingais skambesiais džiugins muzikantai ir dainininkai.
Šventės draugai: Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyrius, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas, Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių padalinys, Šiaulių krepšinio akademija „Saulė“, Raimondo Neverdausko alpakų ūkis, Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centras, VšĮ „Aksida“.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14485192sec.