Neringoje – dar mažiau vienkartinio plastiko gaminių

Sausio 30-ąją, Neringos savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo kurorte vyksiančiuose renginiuose draudžiama naudoti vienkartinius plastikinius gaminius. Renginių viešinimo priemonėse siūloma naudoti iniciatyvos „NE plastiko bangai“ logotipą.


Reikalavimas numatytas Renginių organizavimo Neringos savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose tvarkos apraše.


Tokių priemonių imtis skatina praėjusiais metais birželio mėnesį pasirašytas memorandumas tarp Neringos savivaldybės, Lietuvos buriuotojų sąjungos ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos dėl vienkartinių plastikinių gaminių vartojimo mažinimo.


Memorandumo „NE plastiko bangai“ tikslas – sumažinti vienkartinių plastikinių gaminių vartojimą Neringoje bei neigiamą plastikinių gaminių poveikį į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytai Kuršių nerijos aplinkai.


Kvietimą mažinti vienkartinio plastiko naudojimą išgirdo kurorto smulkiojo verslo atstovai. Didelė dalis kurorto verslininkų jau praėjusią vasarą atsisakė vienkartinių plastiko indų, įrankių, šiaudelių, kavos puodelių dangtelių. Lauko kavinėse ir terasose vienkartinio naudojimo bokalus ir plastikines stiklines keitė daugkartinio naudojimo depozitinės plastikinės stiklinės.


Pirmasis renginys, kurio metu Neringoje atsisakyta vienkartinio plastiko gaminių – praėjusiais metais vykusi Kuršių marių regata, kurios metu iniciatyva „NE plastiko bangai“ įsisiūbavo dar stipriau ir garsiau, keisdama vartojimo įpročius ir tradicijas. Kuršių marių regatos metu prie iniciatyvos prisijungė ir lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, kuris Nidoje iš prekybos visam laikui išėmė visus plastikinius indus, šiaudelius, maišelius, o vietoje jų pirkėjams pasiūlė kitokias ekologiškas alternatyvas.


„Per pastaruosius metus Neringoje ne tik ženkliai sumažėjo vienkartinio plastiko gaminių, bet ir augo bendruomenės žmonių, kurorto svečių sąmoningumas. Neabejoju, kad tokios iniciatyvos skatina galvoti ir apie tai, kaip mes kiekvienas galime prisidėti prie trapaus Kuršių nerijos kraštovaizdžio puoselėjimo“, – apie iniciatyvos svarbą ir jos tęstinumą kalba Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.


Praėjusių metų vasarą startavusi iniciatyva „NE plastiko bangai“ paskelbta Metų debiutu/pažanga. Tokia nominacija suteikta renginio „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2019” metu.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14858913sec.