Palūšės turizmo centras ieško koncesininko

Skatinant viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) prie Aplinkos ministerijos skelbia koncesijos konkursą, kurio metu bus pasirinktas koncesininkas Aukštaitijos nacionaliniame parke esančiame Palūšės turizmo centrui valdyti. Būsimas partneris turėtų pasiūlyti geriausias infrastruktūros valdymo bei naudojimo sąlygas.

Konkurso būdu atrinktas koncesininkas įgys teisę iki 20-ies metų valdyti atnaujintą Palūšės turizmo centro infrastruktūrą ir naudoti ją turizmo paslaugų teikimui bei komercinės veiklos vykdymui.

Privačiam partneriui nuomos teise planuojama perduoti centrinį pastatą, poilsio namelius su įrengta lauko infrastruktūra. Koncesijos sutarties laikotarpiui operatoriui bus suteikta teisė teikti apgyvendinimo, maitinimo, konferencijų salių, restorano bei turizmo inventoriaus nuomos paslaugas, organizuoti renginius, teikti kitas turizmo paslaugas. 

Vyriausybės posėdyje 2014 m. liepos 22 d. buvo pritarta aktyvaus poilsio mėgėjams svarbaus  Palūšės turizmo centro perdavimui privačiam operatoriui (koncesininkui).

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM Turto valdymo skyriaus vedėjo Romualdo Bužinsko teigimu, siekiant skatinti konkurenciją ir pasirinkti geriausią privatų partnerį, numatoma organizuoti aiškinamąjį susirinkimą bei objekto apžiūrą vietoje, kurių metu visi suinteresuoti asmenys galės susipažinti su objektu ir jo technine būkle, o konkurso organizatoriai atsakys į visus rūpimus klausimus.

Lietuvos aktyvaus poilsio mėgėjams ir Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojams gerai pažįstamas Ignalinos rajone esantis Palūšės turizmo centras dėl lėšų trūkumo nuo pat jo įkūrimo 1955 metais nebuvo pilnai atnaujintas, poilsio nameliai buvo tinkami naudoti tik vasaros sezono metu, o dalis jų iš viso nebuvo naudojami dėl prastos būklės.

Siekiant skatinti turizmo plėtrą Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje Palūšės turizmo centro atnaujinimui Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymu buvo skirtas finansavimas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, siekęs 1,4 milijonus eurų. Projekto metu buvo rekonstruotas turizmo centro centrinis pastatas su konferencijų salėmis ir kavinės patalpomis, nugriauta dalis senų poilsio namelių bei įrengti 6 nauji 8–12 vietų nameliai, kuriuose vienu metu iš viso gali apsigyventi apie 70 žmonių.

Aukštaitijos nacionaliniame parke esančiame Palūšės turizmo centre išsaugotos visos prielaidos sėkmingam turizmo verslui: sveika gamtinė aplinka, geras susisiekimas, šalia - Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybės.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18295789sec.