Muziejuje pasveikinti sukaktuvininkai

Šiaulių „Aušros“ muziejuje 103 metų sukakties proga pasveikinta Šiaulių garbės pilietė, buvusi populiari Šiaulių teisininkė, Pasaulio teisuolė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus bičiulė ir garbės mecenatė Gražbylė Venclauskaitė. Iš muziejaus direktoriaus Raimundo Balzos priėmusi baltų rožių puokštę ji šmaikštavo:„esu amžiaus karalienė ir niekas manęs neprisiveja“.  Gražus sutapimas, kad daugiau nei perpus jaunesnis „Aušros“ muziejaus direktorius gimtadienį švenčia tą pačią dieną kaip ir G. Venclauskaitė  – gegužės 31-ąją.

G. Venclauskaitė yra žymaus Lietuvos teisininko, advokato, pirmojo Šiaulių miesto burmistro, Kazimieto Venclauskio dukra. Antrojo pasaulinio karo metais Venclauskių šeima gelbėjo žydus. Už tai G. Venclauskaitei ir jos seseriai Danutei Venclauskaitei suteiktas Pasaulio teisuolio vardas. G. Venclauskaitė, jos motina Stanislava Venclauskienė (po mirties) ir sesuo D. Venclauskaitė (po mirties) buvo apdovanotos Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.

Užpernai Šiaulių garbės pilietė G. Venclauskaitė Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga buvo apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai” Riterio kryžiumi. Juo, Lietuvos Prezidento dekretu, apdovanojami asmenys už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, už humanitarinę pagalbą Lietuvai, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse.

50-metį švenčiantis Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius, Lietuvos muziejų asociacijos vadovas  R. Balza prieš kelerius metus už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje taip pat buvo apdovanotas Prezidentės D. Grybauskaitės – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Sveikinimo ceremonijoje dalyvavę Šiaulių „Aušros“ muziejaus bičiuliai – menotyrininkas Vytenis Rimkus ir jo žmona Česlava puokštes įteikė abiems sukaktuvininkams.

Gražbylė Veclauskaitė ir jos sesuo Danutė Venclauskaitė miestui dovanojo tėvų rūmus Vytauto gatvėje, kuriuose dabar įsikūręs Šiaulių „Aušros“ muziejus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.84814405sec.