Dokumentinis filmas atskleis lietuvių kelionės dviračiais nuotykius Kirgizijoje

2016 m. vasario 10 d., trečiadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks dokumentinio filmo „Dviračiais per Kirgiziją“ pristatymas ir peržiūra, kurioje dalyvaus žygio dviračiais dalyviai Algirdas Gurevičius ir Dagnė Biekšaitė. Filmas apie lietuvių kelionę po vidurinės Azijos valstybę Chaimo Frenkelio viloje bus rodomas vasario 4, 5 d. 10 ir 12 val., vasario 6, 7 d. 13 ir 15 val., vasario 9, 10 d. 10 ir 12 val. Bilieto kaina 2 Eur, su nuolaida – 1 Eur.

Nepelno siekianti organizacija „Špikis“  jau penkerius metus aktyviai skleidžia žinią apie ekologišką keliavimo būdą dviračiais: organizuoja turistines keliones po Lietuvą ir užsienį bei kuria apie tai dokumentinius filmus. Tęsiant šią tradiciją 2015 m. vasarą penki lietuviai leidosi į mėnesio trukmės kelionę dviračiais po Kirgiziją – vidurinės Azijos šalį, įsikūrusią Tian Šanio kalnų grandinės „lopšyje“, pasižyminčią ypatingai gražiais, laukiniais kraštais. Kelionėje patirti nuotykiai, sunkumai ir džiaugsmai įamžinti dokumentiniame filme „Dviračiais per Kirgiziją“. Tai jau ketvirtasis filmas, pasakojantis apie įspūdžius, patirtus keliaujant dviračiais. Ankščiau visuomenei buvo pristatytos šios juostos: „Dviračiais per Altajų“, „Dviračiais per Himalajus“, „Dviračiais per Gruziją“.

Šiemet į kelionę leidosi trys merginos: Dagnė Biekšaitė, Renata Kalvaitytė, Rūta Syminaitė ir du vaikinai: Algirdas Gurevičius, Audrius Šniukšta. Nors žygeivių patirtys tokio pobūdžio kelionėse buvo skirtingos, tačiau aistra dviračiams ir troškimas pažinti naujus kraštus suvienijo visą penketą.

A. Šniukšta per metus dviračiu vidutiniškai nuvažiuoja 10 tūkst. km. ir yra keliavęs Gruzijoje bei Turkijoje. A. Gurevičius per metus įveikia 4–5 tūkst. km., dviračiu yra važiavęs Indijoje, Kinijoje, Rusijoje, Islandijoje, Ukrainoje, Rumunijoje ir kitur. R. Kalvaitytė prieš išsiruošiant į Kirgiziją daug patirties kelionėse dviračiu neturėjo, tačiau aktyviai užsiimdama dviračių sportu žinojo kokios fizinės ištvermės kartais prireikia važiuojant. D. Biekšaitei ir R. Syminaitei kelionė į Kirgiziją buvo antroji, ankščiau savo jėgas teko išbandyti minant dviračius Gruzijoje.

Kelionės maršrutas Kirgizijoje buvo suplanuotas iš anksto ir siekė 750 km. „Galvodami apie naujas keliones visada ieškome kuo įdomesnių, sunkiau pervažiuojamų kelių, kad tai nebūtų vien minimas nuobodžiais, asfaltuotais keliais. Kuo dažniau reikia nulipti nuo dviračio, perbristi per upę ar užsistumti dviratį į kalną – tuo įdomiau“, – apie pasirinkimą pasakoja žygio iniciatorius bei organizatorius Algirdas Gurevičius.

Kelionėje lietuviai neturėjo lydinčio transporto, todėl viso mėnesio maistą, palapines bei kitus būtiniausius daiktus gabeno ant dviračių. Dėl tokio krovinio dviračių svoris išaugo nuo 50 iki 70 kg ir pareikalavo didelės fizinės ištvermės.

Kirgizijoje keliautojams teko susidurti su įvairiomis kliūtimis: pereiti upes, brendant į ledinį vandenį, įveikti kelius, užverstus akmenų luitais, stumtis dviračius į statų šlaitą, kęsti lietų ir net sniegą. Sunkumų kilo ir bandant pervažiuoti nacionalinį parką, kuriame labai griežtos taisyklės, reikalaujančios specialių leidimų. Kaip keliautojams sekėsi derėtis su vietiniais gyventojais ir išsisukti iš susidariusių situacijų atskleidžiama dokumentiniame filme „Dviračiais per Kirgiziją“.

Nepaisant patirtų sunkumų, šis dviračių žygis paliko daug nepamirštamų įspūdžių, kurie atmintyje išliks ilgai, o kai kuriems ir visą gyvenimą. Keliautojai vieningai sutinka, kad ši išvyka dviračiais buvo pati įspūdingiausia ir kviečia visus pamatyti dokumentinį filmą, įamžinusį Kirgizijos grožį bei kelionės dviračiais ypatumus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17238903sec.