Šv. Valentino dienai – ekskursija „Širdies motyvas“

Vasario 13 d. 11 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į teminę Šv. Valentino dienos ekskursiją „Širdies motyvas“. Jos metu bus aplankyti net trys reikšmingi objektai: „Lietuvos širdimi“ vadinama Vilniaus katedra ir jos požemiai, katedros varpinė ir Bažnytinio paveldo muziejus.

            Ekskursijos pradžioje aplankysime Vilniaus katedros varpinę, pasikelsime iki viršutinio jos tarpsnio ir pasigrožėsime netikėtu rakursu atsiveriančia Vilniaus panorama. Susipažinsime su didžiaisiais varpais, sužinosime jų vardus ir iš arčiau pažiūrėsime, kaip atrodo senasis laikrodžio mechanizmas ir valandas mušantys varpai.

            Antroje ekskursijos dalyje keliausime į katedrą ir jos požemius, kur apžiūrėsime senuosius palaidojimus ir aplankysime karališkąjį mauzoliejų. Būtent čia bus papasakota garsiosios karališkosios poros, vadinamos mūsų Romeo ir Džuljeta, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija. Mauzoliejuje palaidota ir pati karalienė Barbora. Tačiau tai ne vienintelė mylimųjų pora, palaidota šventovės kriptose. Požemiuose sužinosite, kokios istorinės asmenybės pagarsėjo kaip atsidavę ir vienas kitą mylintys sutuoktiniai.

            Trečioje ekskursijos dalyje keliausime į Bažnytinio paveldo muziejų, kur apžiūrėsime Vilniaus katedros lobyną. Muziejus įsikūręs Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, stebinančioje Sapiegų giminės antkapiniais paminklais, įamžinusiais čia palaidotas iškilias asmenybes ir menančiais jų nemirtingą meilę. Lankytojai sužinos, kaip krikščioniškoje dailėje įsitvirtino širdies motyvas, kokių šventųjų atributu ji tradiciškai yra vaizduojama. O galiausiai iš muziejaus fondų bus atneštas ir specialiai šios ekskursijos dalyviams parodytas įsimylėjėlių globėjo Šv. Valentino relikvijorius.

 

Ekskursijos pradžia Katedros varpinėje, trukmė apie 3 val.

Kaina – 10 Eur (moksleiviams, studentams, pensininkams – 5 Eur)

Į ekskursiją būtina iš anksto registruotis tel. (8 5) 269 7800, el. p. [email protected]

 

Daugiau informacijos: Inga Cironkaitė-Bendžienė, tel. 8 600 12080

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24160314sec.