Lietuvos oro uostai skaičiuoja augantį keleivių ir skrydžių skaičių

Šių metų lapkritį Lietuvos oro uostuose ir toliau augo skrydžių bei keleivių skaičius. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, lapkritį keleivių skaičius padidėjo 14 proc., skrydžių – 6 proc. Prie tokio aktyvaus augimo reikšmingai prisidėjo ir naujai pasiūlytos 9 naujos kryptys iš Lietuvos oro uostų į įvairius Europos miestus.

„2016-ųjų lapkričio rezultatai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, rodo didelį augimą Lietuvos oro uostų veikloje. Sparčiausiai augo Vilniaus oro uostas, tačiau prie bendro Lietuvos oro uostų veiklos rezultato žymiai prisidėjo ir Kauno bei Palangos oro uostai.

Lietuvos oro uostų tinklas Baltijos šalių regione auga sparčiausiai ir pagal keleivių, skrendančių tiesioginėmis kryptimis, skaičių esame lyderiais“, – sako Lietuvos oro uostų vadovas Gediminas Almantas.

Vilniaus oro uoste lapkričio mėn. buvo aptarnauta 281 tūkst. keleivių, tai yra 12 proc. daugiau, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Kauno oro uoste keleivių skaičius augo 10 proc. – iki 56 tūkst., o Palangos oro uostas parodė didžiausią šuolį – 76 proc. daugiau keleivių nei 2015-ųjų lapkritį, arba beveik 19 tūkst. keleivių vien per lapkričio mėn.

2016 m. lapkričio mėn. Vilniaus oro uosto rezultatams padarė naujosios kryptys, kurias iš karto puikiai įvertino keleiviai, tai – Birmingemas, Nica, Baris, Reikjavikas, Berlynas. Itin populiaria tapo žemų sąnaudų bendrovės „Ryanair“ paskelbta kryptis į Lidsą. Taip pat išaugo keliautojų, vykstančių iš Vilniaus į Oslą, Taliną, Stokholmą, Varšuvą bei Kijevą, skaičius.

Geresniems Kauno oro uosto rezultatams įtakos taip pat turėjo naujos kryptys, kurios Kaune atsirado tik šių metų rudenį, tai - Eindhovenas, Stavangeris, Bergenas, Olesiundas. Į šiuos miestus iš Kauno oro uosto skraidina žemų sąnaudų oro linijų bendrovė „Wizz Air“.

Pastebima, kad Palangos oro uoste minimu laikotarpiu labiausiai išaugo keliaujančiųjų į Londoną skaičius – keleiviai renkasi tiek Lutono, tiek Stanstedo oro uostus.  

Iš viso per 11 šių metų mėnesių Lietuvos oro uostai aptarnavo jau 4,4 milijono keleivių.


Apie Lietuvos oro uostus
Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2015 m. jie aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų skraido 59 kryptimis į 50 miestų 26 šalyse Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina 7 užsakomųjų skrydžių bendrovės. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

PALAIKYMO

 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16474605sec.