Eijafjallajegidls pagaliau nurimo

Ištisas penkias savaites Islandijos ugnikalnis Eijafjallajegidls spjaudė ugnį ir pelenus, tuo būdu sujaukdamas oro linijų darbą Europoje ir įkalindamas oro uostuose daugybę turistų. Mokslininkai ir meteorologai pranešė, kad ugnikalnis pagaliau nurimo – jis nebėra aktyvus ir nebekelia pavojaus.

Skrydžių keleiviai visoje Europoje galima lengviau atsipūsti, - ugnikalnis dar rūsena, tačiau pavojingųjų pelenų nebėra. Tai reiškia, kad artimiausiu laiku Europos oro linijos turėtų veikti be priekaištų. Reikjaviko Meteorologijos instituto mokslininkai neatmeta galimybės, kad po kurio laiko išsiveržimas gali pasikartoti.

Po Eijafjallajegidla išsiveržimo 1821 metais šis ugnikalnis kas dvejus metus rodo gyvybės ženklus. Paskutinis ugnikalnio išsiveržimas prasidėjo šių metų balandžio 14 dieną. Susidaręs pelenų debesis ilgam užklojo Europos padangę. Dėl šios priežasties didelė dalis Europos oro erdvės buvo uždaryta – tai sukėlė didelį oro linijų chaosą. Teigiama, kad dėl ugnikalnio pelenų buvo sustadyti dešimties milijonų keleivių skrydžiai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

PALAIKYMO

 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.65941405sec.