Turkijoje keliavusi Dovilė: lagamine buvo ir maudymosi kostiumėlis, ir slidinėjimo akiniai

Urbanizacijos paveikti miestai, sniegu padengtos viršukalnės, istorija žavintys muziejai. „Vis dažniau atsiranda keliautojų, besirenkančių vykti ne į tradicines ir gerai pažįstamas vietas, bet norinčių atrasti ką nors naujo“, – šypsojosi „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Dovilė Petkevičiūtė, sutikusi papasakoti apie unikalumu garsėjančią Turkijos vietą.

„Kelionės nuotykiai prasidėjo dar kraunantis daiktus. Neįtikėtina, bet pagal kelionės programą, į lagaminą turėjau susipakuoti ir maudymosi kostiumėlį, ir... slidinėjimo akinius! Kai tik sužinojau, kad Turkijoje yra tokia vieta, kurioje gali ir pasideginti, ir paslidinėti, supratau, kad privalau ten nuvykti. Šiame socialinių medijų amžiuje žmonės svajoja nusifotografuoti vietoje, kurios dar niekas anksčiau nėra matęs“, – juokėsi ji, paklausta, kaip nusprendė savo kelionės kryptimi pasirinkti Turkijos miestą – Kaiserį.

Patogus skrydis prisideda prie kelionės kokybės

„Visų pirma įsigijau lėktuvo bilietus. Nors visų skrydžio bendrovių skrydis šia kryptimi kainuoja panašiai (~200 eurų), pasirinkau „Turkish Airlines“, pirmiausia – norėdama pamatyti naują ir inovatyvų Stambulo oro uostą, o antra – ši skrydžio bendrovė pirmąjį slidinėjimo inventorių iki 30 kg nuskraidina nemokamai“, – patarimais dalijosi D. Petkevičiūtė.

Nors dažniausiai pagrindiniu skrydžio akcentu man tampa ore patiekiamas maistas, šį kartą labiau džiaugiausi patogia sėdyne lėktuve, leidusia išsimiegoti. Taip pat vos nusileidus Kaiserio miesto oro uoste ir peržvelgus kelionės programą, supratau, kad laiko ilsėtis čia nebus – jau ateinančią naktį kelsimės kelios valandos po vidurnakčio ir keliausime į Kapadokiją – kartu su saule ten pakils daugybė oro balionų“, – kelionės planais dalijosi „Baltic Tours“ atstovė.

Pažinti Kaiseriui pakaks dienos

Kaip pasakoja D. Petkevičiūtė, kelionė prasidėjo nuo Kaiserio miesto, kuriame ir buvo apsistota. Vietos pažinimui Kaiseryje užtenka ir vienos dienos – čia svarbu pamatyti antrą pagal dydį Turkijos turgų – Grand Bazaar, paragauti ir lauktuvėms nupirkti turkiškų skanėstų.

„Po pietų rekomenduoju nuvykti į senovinį Talas miestelį. Jau įsibėgėjus ekskursijai, meno tyrinėtojas, tapęs mūsų gidu, prisipažino besijaučiantis nepatogiai, nes anksčiau ši vieta buvo prabanga dvelkianti tvirtovė, o šiandien čia daug šiukšlių ir apleistų namų. Kadangi anksčiau šios vietos nebuvau mačiusi, jo istorija sudomino – tūkstančių metų senumo namuose gyventojų nebėra, šiandien juose įsikūrusios kavinės, pasipuošusios spalvotais kvietimais užeiti“, – pasakojo keliautoja.

Slidinėjimo diena Turkijoje – vos 10 Eur

Antrąją kelionės dieną D. Petkevičiūtė aplankė naują, modernų ir didelių investicijų sulaukusį Erciyes slidinėjimo kurortą.

„Daugeliui natūraliai kyla klausimas, kodėl kas nors norėtų rinktis nedidelį, kiek atokesnį slidinėjimo kurortą, vietoj gerai pažįstamų Alpių. Atsakymas paprastas – Erciyes slidinėjimo kurortas yra ne privatus projektas, bet valstybės lėšomis sukurtas turistinis traukos centras. Dėl šios priežasties, visa slidinėjimo diena čia kainuos vos apie 10 eurų, o apsistojus kurorte esančiame viešbutyje – slidinėjimo pasas jau bus įtrauktas į kainą“, – pranašumus vardijo kelionių ekspertė.

Kokybės klausimas taip pat neturėtų kelti abejonių – projekto kūryboje gelbėjo šios srities profesionalai – austrai. Jie padėjo ištobulinti trasas, išsirinkti geriausius keltuvus bei sniego mašinas.

Kad pamatytų Kapadokijos grožį, turistai keliasi dar prieš saulę

Pasak D. Petkevičiūtės, paskutinė kelionės po centrinę Turkiją diena buvo įspūdingiausia – teko keltis dar prieš saulę ir vykti į Kapadokiją. Ji pasakojo, kad dažniausiai vykdama į atvirukuose matytas vietas lieka nusivylusi – nuotraukose tos vietos būna atvaizduotos daug gražiau, jose nesimato gausybės turistų, spalvos būna taip pat pakoreguotos.

„Vaikščiojant po Kapadokijos apylinkes vietinis gidas paklausė „ar to ir tikėjausi“. Mano atsakymas buvo paprastas – tikėjausi daug, bet tai, ką pamačiau, pranoko visus mano lūkesčius. Didžiausią įspūdį paliko didelės erdvės – nesvarbu, kiek žmonių būtų toje pačioje vietoje, jų aplink nematysi. Taip pat – savo akimis įsitikinau, kad šiam kraštui taikomas pavadinimas „keisčiausias pasaulio kraštovaizdis“ yra tikra tiesa“, – kalbėjo „Baltic Tours“ kelionių ekspertė.

Vietovė, sukurta ugnikalnio

Kapadokijos vietovė susidarė išsiveržus ugnikalniui. Ugnikalnis sukūrė lengvai valdomą medžiagą, panašią į akmenį. Iš šios medžiagos, gamtos jėgoms veikiant, susidarė kūgiai, panašūs į akmens kalnus bei grybo formos statulos, vadinamos „laumių“ arba „fėjų“ kaminais.

„Nei kiek nehiperbolizuosiu sakydama, kad keliaujant po Kapadokijos milijono metų senumo miestus, kartais suabejoji – esi Žemėje, ar Mėnulyje. Neoficialiai ši vieta net vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu“, – teigė D. Petkevičiūtė.

Pokalbio pabaigoje keliautoja pasakė, kad visgi labiausiai ją sužavėjo pagrindinis turistų traukos centras – anksti ryte, kartu su saule kylantys oro balionai. „Šį kartą skristi pati dar neišdrįsau. Valandą tiesiog praleidau vaikščiodama po kalnus, žavėdamasi kraštovaizdžiu ir grožėdamasi įspūdingiausiu kada nors matytu saulėtekiu, – prisiminimais dalijosi keliautoja.

– Stovėti aukštai ant kalno, stebėti Kapadokijos miesto panoramą ir aplink save matyti nesibaigiantį smėlio spalvos kraštovaizdį. Nuostabus dalykas, kad beveik iš visų Kapadokijos panoramų tolumoje matosi ir sniego viršukalne pasipuošęs Erciyes kalnas, kviečiantis slidinėti saulės atokaitoje. Matant šį vaizdą, pažadėsite sau jį ne tik rekomenduoti kitiems, bet ir pakilti oro balionu. Viskuo grožėtis iš viršaus turėtų būti neįkainojama patirtis.“


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.78704095sec.