Olandijos malūnai - neatsiejama šalies vieta

Pasaulį galima įsivaizduoti kaip didelį malūną. Jis, kaip ir Žemė, sukasi apie savo ašį. Ir tai simboliška, juk vėjo malūnai, kaip įprasta, turi keturis sparnus, o tai keturios pasaulio šalys, keturi metų laikai. Yra keturi vėjai – kaip keturios pasaulio kryptys. Vėjo malūnui galima priskirti žemėje egzistuojančias laiko ir judėjimo savybes.

Kiekvienais metais milijonai turistų aplanko unikaliuosius olandų malūnus. Kažkada vejo malūnų šalyje buvo apie 10 000, dabar dešimt kartų mažiau. Malūnai Olandijoje atsirado viduramžiais. 1693 m. buvo išleistas įstatymas, pagal kurį kiekvienas malūnas privalėjo turėti vardą.

Devyniolika malūnų, įsikūrusių prie Kinderdijk kaimo, Nyderlandų Zuidholland provincijoje, kiekvienais metais aplanko daugybę turistų iš Vokietijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių.

Kinderdaiko (Kinderdijk) vėjo malūnai Olandijoje (netoli Roterdamo) į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukti 1997 metais. Kinderdaikas - didžiausias XVa. statytų vėjo malūnų parkas Niderlanduose, be to ir pats regionas yra viena didžiausių Pietų Olandijos įžymybių.

Deja, dauguma Nyderlandų malūnų, kuri veikė iki 20 amžiaus pradžios, nebuvo išsaugoti.

Nyderlandai visada vaidino svarbų vaidmenį Europos ekonomikoje. Žvejyba, bankininkystė, žemės ūkis ir laivyba buvo ir yra svarbiausios sritys Nyderlandų ekonimikoje.

17 a. olandų mokyklų dailininkai skyrė mažai dėmesio malūnams. Daugiau malūnais domėjosi menininkai Jans van Goijens ir Jacob van Reisdāls, kurie tapyboje naudojo malūnų motyvus.

Taigi, Nyderlandai – nemažai turistų lankoma šalis. Labiausiai turistų lankomi yra vėjo malūnai, gėlių laukai ir miestai, ypač pamėgtas Amsterdamas. Kiekvienais metais šalį aplanko virš trijų milijonų turistų.

 

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 19.07.2024 - 21.07.2024 Ignalina Town Festival Ignalinos rajono TIC
Let's go to Ignalina! 19-20 July a great festival from of Ignalina town with concerts, performances, educations, compettions etc. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.29706407sec.