Etiopijos kupranugariams nepatinka fotografuotis

Etiopija yra viena iš senaisių pasaulio civilizacijų. Etiopijos pietūs išsiskiria savo nacionaliniais parkais, nuostabaus grožio gamta, egzotiškais gyvūnais, išskirtiniais gyventojais.

Prie Omo upės gyvena konco, banna, hamer ir mursi gentys. Atrodo, kad jų gyvenimo būdas visiškai nepasikeiti ir iki šių dienų. Jų pagrindiniai auginami gyvūnai yra kupranugariai. Keisčiausia, kad kupranugariai nenoriai fotografuojasi. Tik vietinių lazdos paraginimu, jie leidžiasi fotografuojami.

Etiopija yra neturtinga šalis. Šalyje gyvena 80 milijonų žmonių. Tai yra tris kartus daugia nei Vokietijoje. Nepaisant to, Etiopija yra viena iš saugiausių Afrikos vietų. Turistai neturėtų vykti į pasienio teritorijas, kurios ribojasi su Eritrėja ir Somaliu.

Kuo tolyn į pietus, tuo švaresnė aplinka. Prie Wenchi kraterio ežero atsiveria puikus vaizdas į augančių pupelių, kukurūzų ir bananų laukus. Kalbant apie bananų plantacijas, ne visi geltonuojantys bananai yra valgomi. Kiti – naudojami duonos gamybai.

Etiopijos pietinis regionas yra labiausiai izoliuotas ir rečiausiai apgyvendintas. Iš Arba Minch miesto yra vykdomos kelionės laivu. Jų metu galima iš arčiau pamatyti laukinius krokodilus, babuinus, marabus ir kitus gyvūnus.

Vykti po Etiopiją savo automobiliu nerekomenduojama – itin blogi keliai, neaiškios nuorodos, sunku rasti degalinę ar viešbutį. Adis Abeba galima išsinuomoti automobilį su vairuotoju.

Pirmadienias ir ketvirtadieniais Turmi (didžiausiame hamer genties mieste) vyksta turgūs. Nuo pat ankstyvo ryto mieste vyrauja baisus bruzdesys. Jame dalyvauja tiek moterys, tiek vyrai, tiek maži vaikai. Čia dažnai apsilanko ir turistų grupelės. Mėgstamiausias turisto daiktas - fotoaparatas.

Vykstant į mursi gentį, laukia daug netikėtumų. Vienas iš jų – moterų aksesuarai. Mursių moterys žinomos dėl to, kad nešioja į lūpas įstatytas medines lenteles. Specialistų nuomone, anksčiau šalies vergėms lūpos buvo darkomos norint jas subjauroti, tik vėliau šis ritualas tapo grožio simboliu. Kuo žiedas didesnis – tuo moteris gražesnė ir yra labiau gerbiama. Moterys su dhebi tapo nauju pajamų šaltiniu – kiekvienam norinčiam paveiksluoti tokią genties atstovę, tenka sumokėti mažiausiai vieną eurą.

Nepaisant vyraujančio šalies skurdo, Etiopija yra draugiška, paslaugi ir smalsi šalis. Turizmo sezonas prasideda nuo spalio mėnesio ir tęsiasi iki gegužės mėnesio. Daugiau informacijos apie kelionių galimybes: www.tourismethiopia.org.

 

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.64362812sec.