Romos Koliziejui gresia išnykimas

Ar Romos Koliziejui gresiai šnykimas? 2010 05 09 d. nuo žinomo architektūros paminklo nukrito kelios gipso detalės - Koliziejui skubiai reikalinga renovacija. Romos Koliziejus yra amžinasis miesto turizmo magnetas ir, nepaisant savo blogos būklės, jis nėra uždaromas

Kiekvienais metais Koliziejų aplanko 3 500 000 turistų. Senovės amfiteatras yra vienas iš lankomiausių turistinių objektų pasaulyje. Tokie veiksniai kaip lietus, smogas ir staigūs temperatūros svyravimai kenkia istoriniam paminklui. Vietomis lankytojai turi prisidengti skėčiais, kad taip apsisaugotų nuo požeminio vandens, kuris teka žemyn nuo sienų ir lubų.

Norint išgelbėti Koliziejų, būtina rekonstruoti pastatą. Tačiau Romos iždas yra tuščias. 23 000 000 eurų pagalbą pasiūlė Japonijos sponsoriai ir kiti privatūs geradariai.

Koliziejus reikalauja gana nuodugnios rekonstrukcijos: amfiteatro ir arkos rekonstrukcijos, požeminių praėjimo atnaujinimo, naujos apšvietimo sistemos, taip pat naujų įrenginių įsigijimo. Motyvaciją sustiprina dar ir tai, kad Koliziejus reklamuos būsimas Romos olimpines žaidynes. Jos įvyks Italijos sostinėje 2020 metais.

Romos Koliziejus buvo įšventintas imperatoriaus Tito valdymo metais (80 m.e.). Tuo metu tai buvo didžiausias pasaulyje amfiteatras. Koliziejaus atidarymo šventė su gladiatorių ir gyvūnų kovomis trukdavo šimtą dienų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 19.07.2024 - 21.07.2024 Ignalina Town Festival Ignalinos rajono TIC
Let's go to Ignalina! 19-20 July a great festival from of Ignalina town with concerts, performances, educations, compettions etc. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.34109402sec.