Islandijoje klesti ugnikalnių turizmas

„Ugnikalnių išsiveržimas yra vienas įspūdingiausių gamtos dovanojamų reiškinių,“ taip save reklamuoja viena laivybos kompanija, siūlanti iškylas prie Eijafjadlajegidlu (Eyjafjallajökull) ugnikalnio, balandžio mėnesį visiškai paraližavusio Europos oro linijų darbą. Ugnikalnio išsiveržimas ne tik sukelia neigiamas emocijas oro uostuose užstrigusiems keliautojams, bet ir pritraukia minias smalsuolių, nesibodinčių keliauti į aktyvių ugnikalnių regionus.

Atvykus prie Eijafjadlajegidlu atsiveria neįtikėtinas grožis – ugnikalnio išsiveržimas šiaurės pašvaistės fone. Ugnikalnio išsiveržimas – pirmasis per 200 metų - prasidėjo šių metų kovo 21 dieną. Jau tuomet, kai aktyvusis ugnikalnis dar netrikdė oro linijų eismo, prie ugnimi alsuojančio 1600 metrų aukščio vulkano rinkosi daugybė smalsuolių. Susirinkusieji galėjo stebėti grandiozinius reginius – tikrą ugnikalnio išsiveržimą su liepsnų pliūpsniais. Kuomet ugnikalnis buvo ypač aktyvus, jį stebėjo 20 000 turistų.

Netrukus šis gamtos reiškinys patraukė ir verslininkų dėmesį, - vieno Reikjaviko viešbučio Hótel Holt virėjai ant karštos lavos ėmė gaminti įvairius patiekalus. Norintys galėjo paskanauti omarų sriubos ir kepto jūrų velnio. Svečiai į 350 eurų kainuojančius pietus prie ugnikalnio nugabenti su sraigtasparniu. Žinoma, tie, kurie nusprendė nueiti iki ugnikalnio pėsčiomis, išleido kur kas mažiau pinigų.

Nepaisant to, kad šiuo metu išsiveržimas yra aprimęs, ugnikalnis vis dar kelia naujų problemų oro linijų eismui. Nėra žinoma, kada šis išsiveržimas nuslūgs. Nors ugnikalnio energija artimiausiu laiku gali išsekti, tačiau turistai savo smalsumą kviečiami patenkinti ekskursijomis po kitus ugnikalnius ir net 20 metrų aukštį siekiančius geizerius.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35432005sec.