Pavianai kelia rimtų rūpesčių pasaulio futbolo čempionato Pietų Afrikos Respublikoje organizatoriams

Šių metų birželio 11 – liepos 11 dienomis Pietų Afrikos Respublikoje vyks vienas svarbiausių sporto renginių šiais metais – Pasaulio futbolo čempionatas. Čempionatui ruošiasi ne tik sirgaliai iš viso pasaulio, bet ir vietiniai gyventojai, besirengiantys priimti didelę bangą turistų iš užsienio. Kol kas šalies pietiniuose regionuose vyrauja sąmyšis, kadangi netikėtai iškilo rūpesčių su pavianais.

Didžiosios beždžionės tapo visiškai nevaldomos – jos ieškodamos maisto nesibaimina ir įkyriai lenda prie žmonių, tuo sukeldamos papildomų rūpesčių. Mokslininkai aiškina, kad beždžionės vadovaujasi paprasta logika – viena iš žmonių nugvelbta skrudintos duonos riekė duoda tiek pat energijos, kiek ir visą dieną ieškotas ir rinktas maistas. Radus lengvesnį mitybos šaltinį – vagiant maistą iš žmonių, pavianams lieka laiko kitai veiklai – tarpusavio ryšiams ir dauginimuisi. Pavianai yra labai protingi, jie neturi įgimtos baimės žmogui. Būtent todėl PAR pietų pusiasalyje vyksta pavianų teroras.

Keliautojai, vykstantys į Gerosios Vilties ragą, pakeliui gali išsvysti įspėjamuosius užrašus "Nemaitinti pavianų". Nevienas turistas pasigedo savo piniginės, mobiliojo telefono ar krepšio - susigrąžinti daiktus yra ypač sunku, kadangi pavianai yra gana agresyvūs. Pavianai žmonių nepuola, tačiau tampa agresyvūs, kai gauna maisto, gina savo jauniklius ar kai stengiasi išvengti pavojaus.

Keiptauno vadovybė skyrė net 500 000 eurų šiai problemai spręsti: suburtos specialios grupės, įrengta nemokama telefono linija, kuria galima pranešti apie pavianų užpuolimus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16063094sec.