Pažintis su Turkijos Viduržemio jūros pakrante

Turkijos Viduržemio jūros pakrantė – puikus pasirinkimas išrankiausiam keliautojui. Atvykusiems pailsėti europiečiams tai paplūdimio rojus – gaivi jūra, kurortai, pilni paplūdimiai poilsiautojų. Palei Ap Sido ir Alanijos miestus kurortai išsidėstę kiek vien mato akys. Kartais dar vadinama Turkijos Rivjera, rytinė Viduržemio jūros pakrantė karštojo sezono metu tiesiog užliejama didžiulių žmonių masių. Tačiau atvykus po turistų antplūdžio pabaigos, čia rasite tuščius paplūdimius ir nuolaidas svečių namuose. Turkijos Viduržemio jūros pakrantė yra labai graži – greitkelių ruožai, minios žmonių, triukšmingos diskotekos neužgožia šių vietų grožio. Marmario miesto uostas yra stebėtinai idiliškas.

Įdomiausia turbūt – regiono istorinės dvasios ir vyraujančių poilsiautojų nuotaikų sintezė. Naktinis pasivaikščiojimas Pataros, Olympos & Çirali paplūdimiais akimirksniu sugrąžina poilsiautojus į tūkstančių metų senumo praeitį, - ypač jei kelias veda pro senąją korintiečių šventyklą. Praeities ir dabarties sąlyčio bruožai ne tokie ryškūs kituose pakrantės miestuose. Tačiau ir šiuose miestuose - - Kalkan, Kekova, Kaş, Kaleköy galima pajausti praeities dvelksmą.

Norint suprasti, kaip poilsiauja patys turkai, reikia skintis kelią pro kalnų keteras į rytų pusę link Anamuro ir Kizkalesi kurortų. Turkai šiuos miestus vadina muziejais po atviru dangumi, kadangi visur aplink supa istorinių objektų liekanos. Kai kalnų keteros praretėja, miestai tampa didesni ir įspūdingesni. Didžiuosiuose Merlino, Adanos ir Iskenderuno industrijos miestuose turistų praktiškai nėra. Tačiau tie, kurie vis dėlto pasirenka kovą su šių miestų šurmuliu, neturėtų nusivilti – tikrai verta pamatyti mažai lankomus objektus, pavyzdžiui, buvusią Romos imperijos tvirtovę -Anazarbo miestą , esančią į šiaurės rytus nuo Adanos.

Viduržemio jūros pakrantės energija ir įtaiga yra visai kitokia keliaujant į pietus nuo Iskenderuno. Tam įtakos turi geografinė padėtis – regionas yra visai netoli Sirijos. Čia - Turkijos kultūros, religijų ir kalbos mišinys. Antakijos mieste kartu gyvena ir musulmonai, ir stačiatikiai, ir kitų religijų atstovai. Būtent čia miesto gatvėse galima išgirsti kalbant arabiškai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 19.07.2024 - 21.07.2024 Ignalina Town Festival Ignalinos rajono TIC
Let's go to Ignalina! 19-20 July a great festival from of Ignalina town with concerts, performances, educations, compettions etc. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.8881948sec.