Neapolis vėl skendi atliekose

Šiukšlių išvežimo problemos ir vėl slegia Neapolio miestą (Italija) ir jo apylinkes. Šiuo metu viename gražiausių Pietų Italijos miestų yra apytikriai 800 tonų neišvežtų šiukšlių. Miesto gyventojai patys imasi spręsti šią problemą tiesiog padegdami šiukšles. Dėl šios priežasties turistus nemaloniai nustebina tvyrantys dūmai, kurių sudėtyje dažnu atveju būna kenksmingų medžiagų, pavyzdžiui, dioksino.

Nepaisant to, kad viešbučiuose ir kitose gausiai lankomose vietose ši problema neaktuali, tačiau turistai turėtų nepamiršti apie savo sveikatos saugumą, kadangi susirgti infekcinėmis ligomis rizika šiame mieste yra padidėjusi.

1. Jokiais būdais nereikia liesti šiukšlių! Tėvai turėtų ypatingą dėmesį skirti vaikams ir neleisti prisiartinti prie atliekų.

2. Jei susiduriama su šiukšlių deginimo atveju, tuomet būtina aplenkti šias vietas dideliu lanku ir vengti kenksmingų dūmų. Šis patarimas ypač aktualus žmonėms, turintiems kvėpavimo sutrikimų. Nuodingieji dūmai pavojingi ne tik kvėpavimo takams bet ir nosies gleivinei.

3. Turistai turėtų pasirūpinti savo keturkojais draugais – būtina išvengti kontakto su šiukšlėmis. Savo ruožtu gyvūnėlių šeimininkai turėtų laikytis higienos ir dažnėliau plauti rankas.

Nors šiukšlių išvežimo klausimas šiai dienai yra labai opus, vis dėlto gydytojai teigia, kad susirgti kokia nors liga dėl aplink supančių šiukšlių yra niekinė.

Šiandieninė situacija Neapolyje nėra tokia dramatiška kaip prieš dvejus metus, tačiau situacija bet kuriuo atveju gali pablogėti, kadangi vis dar trūksta šiukšlių perdirbimo centrų. Neapolio gyventojai atliekų nerūšiuoja – vienam žmogui per metus atliekų šiame mieste tenka daugiausiai visoje Italijoje. Tas pat pasakytina apie atliekų perdirbimą – Neapolyje perdirbamų atliekų mastai ir tempai vieni mažiausių Europoje. Be to, atliekų perdirbimo problemą apsunkina miestelėnų protestai, dėl kurių sustabdyta dviejų atliekų deginimo kompleksų statyba. Kai kuriose demonstracijose jaučiama Neapolio mafijos arba kitaip jeb camorra įtaka - mafija iš nelegalaus atliekų transportavimo jau ilgus metus susikrauna sau nemažus pinigus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.67724395sec.