Kipras stengiasi pritraukti daugiau turistų iš Rusijos

Antras pagal dydį Kipro miestas Limasola greičiau yra finansų ir prekybos centras, o ne kurortas, tačiau artimiausioje ateityje viskas pasikeis – realizavus milijoninį projekto Limasola tikisi pritraukti naujų turistų iš Rytų Europos.

Gyvenamųjų rajonų ir daugiajuosčių greitkeliu labirintuose turistai Limasoloje šiuo metu veltui ieškos gražaus senamiesčio s, paplūdimio promenados ar nedidelės, jaukios gatvės kavinės, kaip esame pripratę galvoti apie poilsį prie Viduržemio jūros. Joks stebuklas, kad dauguma turistų šiuo metu vyksta į salos vakarinę pakrantę, kur juos traukia idiliškos įlankos ir senųjų kultūrų pėdsakai. Situacija turi keistis! – tokį sprendimą priėmusi investicinė kompanija Limassol Marina iki 2012 metų rudens planuoja į miesto turizmo infrastruktūros plėtrą investuoti ne mažiau 350 milijonų eurų. Projektas numato skurti naują 650 vietų jachtų uostas, apsipirkimo vietas, kavines, barus bei kultūros centrą. Pats skaniausias kąsnelis bus 94 butai ir 41 vila, jas statys netoli kranto ant dviejų dirbtinai sukurtų salų. Kiekvienas namas turės baseiną, privačią valčių prieplauką ir neužstatytą vaizdą į jūrą.

Naujojo projekto plėtrą paskatino pastaraisiais metais pakitęs turistų aktyvumas – ankščiau Kipre kasmet poilsiavo apie 700 000 britų ir 100 000 vokiečių, tuo tarpu dabar stabilią antrą vietą užėmė turistai iš Rytų Europos, ypač iš Rusijos – bemaž 240 000 per metus. Juos traukia ne tik 340 dienų per metus šviečianti saulė, bet ir bemokestinės zonos teikiami privalumai, ir dabar Limasoloje suskaičiuojama jau maždaug 20 000 rusiškos kilmės gyventojų. Limasola yra Sanktpeterburgo miestas partneris, vietinis meras puikiai kalba rusiškai, čia pastatytos dvi rusų stačiatikių bažnyčios ir daugelyje miesto parduotuvių galima įsigyti Rusijoje gamintą maistą. Miesto gyvenimas pasikeitė, patvirtina vietinis gidas, „dabar mums pinigus atneša nebe britai, o rytų europiečiai“.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.29835582sec.