A. Mončio namuose-muziejuje pristatoma G. Skudžinsko instaliacija "Traces 003"

Antano Mončio namai – muziejus (S. Daukanto 16, Palanga) viena iš nedaugelio Palangos kultūros įstaigų, nepaisančių kurortinių sezonų bangavimų, kviečia lankytojus į naują parodą. Šįkart (lapkričio 3 d., 18 val.) muziejaus galerinėje erdvėje pristatoma menininko Gyčio Skudžinsko instaliacija „Traces 003”.

Parodą sudaro fotografijų ciklas „Traces”, kurį autorius plėtoja nuo 1999 metų, ir galerijos erdvės vizualios transformacijos.

Cikle “Traces” Gytis Skudžinskas pasitelkia miesto erdvę kaip pagrindinį studijų objektą. Fotoatspauduose skirtingi miestai pateikiami kaip bendras urbanistinio peizažo vardiklis, ieškoma universalios miesto pristatymo ir atvaizdavimo logikos. Palanga ar Klaipėda užfiksuotuose lakštuose tampa lygiaverčiais megapolių Berlyno ar Paryžiaus partneriais. Autorius nesiekia pristatyti reprezentacinių miestovaizdžių, bet žiūrovui pasiūlo greitą psichogeografinę kelionę skirtingomis aplinkomis. Niveliuojant miestų išskirtinumą pavyksta pateikti charakteringiausius erdvių, kuriose gyvena žmonės, bruožus.

Instaliuodamas parodą Gytis Skudžinskas kaskart pasitelkia naują ekspozicijos modelį, kuris sukuria savitą erdvės (at)pažinimo ir suvokimo principą. Skirtingo mastelio ir tankio fotografijos ekspozicijoje sukuria informatyvias ir pasyvias zonas. O pasitelkiant papildomą grafainę ir tūrinę medžiagą transformuojama ir pati galerinė erdvė. Parodos lankytojai, patekę į jiems pažįstamą erdvę, yra priversti iš naujo ją perprasti ir suvokti. Toks parodos eksponavimas veikia taip pat kaip miesto erdvės patyrimas be išankstinių nuostatų.

Gytis Skudžinskas nuo 2006 m. yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Parodose dalyvauja nuo 1999 m. Jis plėtoja fotografijos, instaliacijos ir garso meno praktikas.
Paroda veiks iki lapkričio 30 d.


 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.18019009sec.