Tamsiausiu metų laiku Latvijoje gims šviesos festivalis Staro Riga

2008 m. spalio 9 d., Vilnius. Šių metų lapkričio 14-18 dienomis Rygos centre bus pradėta nauja tradicija – šviesos festivalis Staro Riga (latv. "Spinduliuojanti Ryga"), skirtas 90-ajam Latvijos nepriklausomybės jubiliejui paminėti. Renginio koncepcija simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą niūriausiu metų laiku.

Penkių festivalio dienų metu Rygos gyventojai ir svečiai galės apžiūrėti šviesos instaliacijas miesto gatvėse ir parkuose, matys apšviestus pastatų fasadus, aikštes ir tiltus. Netikėtu kampu išvysti pažįstamas miesto vietas kvies daugiau nei 40 objektų.

Festivalio "Staro Riga" metu specialūs šviesos monitoriai, meninės instaliacijos ir video projekcijos pakeis Rygos veidą ir išryškins nacionalinės svarbos istorines vietas. Projekto metu bus neatpažįstamai pakeista Rygos pilis, Nacionalinis Latvijos teatras, Nacionalinis Latvijos muziejus, Ministrų kabinetas bei priešais jį besidriekianti alėja, Nacionalinė Latvijos opera, architektūros monumentai ir kitos vietos visame mieste (tiltai, bažnyčios, Art Nouveu fasadai, Šviesos pilies konstrukcija ir kt.).

Žiūrovams šviesos festivalio metu bus pasiūlyti specialūs maršrutai, vedantys per pagrindinius "Staro Riga" renginius ir šviesos objektus. Miesto gyventojams ir svečiams bus siūloma pasivaikščioti kanalu ir šalia esančiais parkais, Rotušės, Līvu ir Kupolo aikštėmis bei Vērmanes sodu, kur bus galima apžiūrėti šviesos meno kūrinius, stebėti teatro pasirodymus. Festivalio kulminacija taps 90-ajam Latvijos nepriklausomybės jubiliejui pašvęstas daugialypis šviesos spektaklis Dauguvos upės krantinėje.

"Festivalis Staro Riga praturtins miesto kultūrinį gyvenimą bei pavers Rygą šviesesniu tašku žemėlapyje tiesiogine ir emocine prasmėmis. Šviesos festivalio dėka miestas taps labiau atpažįstamas tarptautiniu mastu, o svečius į Latvijos sostinę vilios ir neturistinio sezono laikotarpiu. Dalis festivalio metu sukurtų šviesos instaliacijų taps miesto puošybos dalimi ir ilgalaike investicija į Rygos miesto įvaizdį." – džiaugiasi šviesos festivalio "Staro Riga" koncepcijos autorė, Rygos miesto savivaldybės Kultūros departamento vadovė Diāna Čivle.

Šiemet naujienos apie Staro Riga bus skleidžiamos tik Baltijos valstybėse, o kitąmet prasidės platesnė tarptautinė kampanija. Tikimasi, kad festivalis skatins kultūrinį turizmą ir tarnaus kaip svarus argumentas Rygai dalyvaujant konkurse dėl 2014-ųjų metų Europos kultūros sostinės titulo. Anot organizatorių, "Staro Riga" tikslas yra tapti reikšmingiausiu šviesos festivaliu Šiaurės Europoje.

Šviesos festivalis Staro Riga yra rengiamas Rygos miesto savivaldybės iniciatyva. Jį organizuoja savivaldybės Kultūros departamentas, bendradarbiaujant su renginių organizavimo įmone "Untitled" bei žymiausiais šviesos ir video menininkais. Bendrą festivalio biudžetą sudaro 350 000 Latvijos latų (apie  1 704 500 litų), iš jų 280 000 LVL skirta iš Latvijos 90-mečio programos renginių biudžeto, o 70 000 LVL skyrė Rygos miesto savivaldybė. Be to, daug latvių verslininkų patys parodė iniciatyvą savo lėšomis dalyvauti festivalyje.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.45538712sec.