Rygoje - Vilniaus dovanotas angelas

Artėjant Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui ir Latvijos Nepriklausomybės 90-mečio jubiliejui, Rygai spalio 17 dieną buvo iškilmingai padovanotas Vilniaus baltasis angelas – simbolinis kvietimas į Vilnių, Europos kultūros sostinę 2009.

Angelo skulptūra, kurią sukūrė skulptorius Vaidas Ramoška, buvo atidengta Senamiestyje, Rygos rotušės terasoje.

Rygos miesto meras Janis Birkas dėkodamas už dovaną pabrėžė, kad angelas visada siejamas su meile ir atjauta, todėl suteikia vilties ir jėgų.

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Vinkus susirinkusiems svečiams palinkėjo toliau puoselėti Vilniaus ir Rygos bendradarbiavimą, stiprinti kultūrinius mainus, o miestelėnams – kuo dažniau svečiuotis vieniems pas kitus.

Angelo dovanojimo ceremonijoje kalbėję projekto „Vilnius Europos kultūros sostinė 2009” vadovė Elona Bajorinienė ir angelo autorius V.Ramoška pažymėjo, kad angelas – tai visų lietuvių dovana Latvijos sesėms ir broliams. Jis kviečia juos būtinai aplankyti Vilnių ir tapti „Gyvos kultūros“ projekto bendraautoriais.

Po skulptūros atidengimo ceremonijos E.Bajorinienė žiniasklaidos atstovams ir menininkams pristatė nacionalinį projektą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009”.

Ceremonijoje susirinkusiems svečiams koncertavo muzikantas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, tauro ragu, lumzdeliais ir kanklėmis atlikęs improvizacijas lietuvių liaudies sutartinių tema.

Ryga ruošiasi tapti Europos kultūros sostine 2014 metais.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13273907sec.