Atidaroma vieša observatorija poilsio parke Rāmkalni

2008 metų gruodžio 9 dieną poilsio parke „Rāmkalni" darbą pradės moderniausia viešoji observatorija visame Pabaltyje. Nuo gruodžio 10 dienos joje galės lankytis visi besidomintys astronomija ir galės ne tik apžiūrėti žvaigždėtą dangų, bet modernią astronominių stebėjimų įrangą. Observatorijoje įrengta unikali, iki šiol Pabaltyje nebuvusi, technologija, kuri įrengiama ir profesionaliose observatorijose.

Žiemą iš observatorijos atsiveria nuostabūs kalno papėdėje esančio bistro vaizdai. Norintys galės paliesti meteoritus. Akis bus galima pamaloninti Marso ir mėnulio gabaliukais, nes šildytis jais rankas tikrai neverta. Observatorijoje bus galima „užmesti akį” į mėnulio kraterius, įspūdingus žvaigždynus ar ūkus. Vasarą planuojama teikti pramogas – interaktyvius ir lavinantčius astronominius žaidimus. Kokie? Teks dar palaukti, kad visą tai sužinotume.

UAB StarSpace yra oficialus SAG 2009 bendradarbiavimo partneris, kuris dalyvaus organizacijos renginiuose – demonstruojant žvaigždėtą dangų, populiarinant astronomiją ir kitus jai artimus mokslus. Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) 62 Generalinėje asamblėjoje paskelbė 2009 metus Tarptautinės astronomijos metais.

Observatorijos statybos pradėtos 2008 metų pavasarį bendradarbiaujant su UAB StarSpace, UAB Planetarium ir UAB Rāmkalni.
UAB StarSpace įkurta 2008 metais. Kompanijos tikslas – populiarinti visuomenėje astronomiją ir jai artimus mokslus. Šiuo metu tvarkoma informacija specializuotame portale www.starspace.lv.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.42186093sec.