Sėjos regione kuriamas Pirties muziejus [1]

Latvijoje, Sėjos regione, kuriamas ir vystomas "Pirties muziejus". Muziejaus tikslas populiarinti pirčių kultūrą Latvijoje, parodyti, kokia įvairi ir įdomi latviška pirtis. Projekto idėjos autorius Teodoras Karlsonas mano, kad pirtis nepagrįstai pamiršta ir reikia naujų pastangų jos reikšmingumui parodyti. Pirmasis "Pirties muziejus" Sėjos regione driekiasi palei Murjanų – Saulkrastų kelią. Jo infrastruktūra ir paruoša rūpinasi pirties mėgėjų grupė ir "Pirties muziejaus" idėjos autorius Teodoras Karlsonas. T.Karlsonas pamėgo pirtį jau nuo ankstyvos vaikystės. Jo dabartinis gyvenimas taipogi yra artimais susijęs su pirtimis – jis yra "Harvia" gamyklos (vieno didžiausių pirties krosnių gamintojų pasaulyje) atstovas Latvijoje. Manydami, kad Latvijoje pirties tradicijos ir ritualai yra primiršti, T.Karlsonas kartu su bendraminčiais pradėjo dirbti šioje sferoje ir rado tinkamą vietą Pirties muziejui, sutvarkė teritoriją.

"Atlikta daug svarbių dalykų – daug darbo padaryta tvarkant muziejaus teritoriją. Sutvarkytas kelias, stovėjimo aikštelės, iškastas tvenkinys, išplanuota teritorija, įvesta elektra," pasakoja T.Karlsonas.

"Dabar "Pirties muziejuje" jau galima apžiūrėti gerai išsilaikusią ir tinkamą naudoti 20 amžiaus pradžios pirtį, kurioje greitu laiku planuojame siūlyti lankytojams išbandyti senąsias pirties tradicijas. Pastatyta dar viena pirtelė, kuri dar neveikia, tačiau laikui bėgant planuojama, kad ir ją bus galima iškūrenti ir išbandyti," tęsia T.Karlsonsa. "Pirties muziejaus" idėjos autorius neslepia, kad įdėjų kurti pirties muziejų jis sėmėsi Suomijoje lankantis panaušaus pobūdžio muziejuje.

Kad būtų parodyta pirties svarba latvių istorijoje, muziejus įkūrė "Pirties muziejaus fondą", kuris rūpinsis ypatingu pirties muziejaus rengimu ir išlaikymu. Pirties muziejaus fondas planuoja pritraukti finansinių lėšų muziejaus rengimui ir tolimesniam vystymui, prašant finansinės paramos iš įvairių organizacijų ar privačių asmenų, ar kokiu kitu būdu. Norint įgyvendinti "Pirties muziejaus" objektų koncepciją, organizatoriai kviečiai atsiliepti pirties mėgėjus, kurie turi išsaugoję įdomių istorinių faktų apie pirtis, jos tradicijas, rakandus, ritualus ir pan. . Skambinti telefonu: 29459358.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

1 Aridas 02/22/2009 17:44 tai kad ir Lietuvos pirties tradicijos labai senos, gaila mes dar nepribrendome turėti savo muziejų.....gal kada nors.


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.81458116sec.