Rygoje veikia Lietuvos tūkstantmečio paroda

Sausio 9 d., penktadienį, 15 val. Rygoje, Latvijos karo muziejuje (Latvijas Kara muzejs), buvo atidaryta Lietuvos tūkstantmečio programos paroda Lietuva: kultūra ir istorija (veiks iki sausio 25 d.).


Kilnojamąją parodą parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija. Ji aprėpia mūsų valstybės raidos tūkstantmetę istoriją, išryškina pagrindinius politinius įvykius ir iliustruoja juos to meto ryškiausiais kultūros akcentais. Parodos atidarymą rengia Lietuvos ambasada Latvijoje bei Lietuvos dailės muziejus ir Latvijos karo muziejus. Ją atidarys Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ir Lietuvos Respublikos kultūros ministras Remigijus Vilkaitis, parodą rengiančių muziejų vadovai.


Lietuvos dailės muziejaus parengtoje parodoje latvių kalba lankytojas atras išsamų vaizdingą tūkstančio metų trukmės pasakojimą apie Lietuvą, susipažins su svarbiausiais Lietuvos istorijos įvykiais, kultūriniais procesais. Parodos ekspozicija yra išdėstyta 30 modernių plokštumų, prie kurių rodomi ir video filmai apie Lietuvą. Centrinė parodos dalis išryškina pagrindines Lietuvos istorijos epochas – senąją Lietuvos valstybę, pradedant XI amžiumi ir baigiant jos sunaikinimu XVIII a. pabaigoje, carinės Rusijos okupacijos laikotarpį, nepriklausomos Lietuvos Respublikos 1918–1940 metų tarpsnį, penkiasdešimtmetį (1940–1990) trukusių okupacijų periodą ir savo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos (iki įstojimo į euroatlantines organizacijas – Europos Sąjunga ir NATO) istoriją.


Vienas pagrindinių šios parodos tikslų – ne tik pristatyti Lietuvos valstybės istoriją bei kultūrą, bet ir skleisti informaciją užsienyje apie Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų. Lietuvos, kaip senos ir garbingos šalies, turinčios gilias valstybingumo šaknis bei siekiančios jau tūkstantį metų, įvaizdį atspindi ir parodą lydintis informacinis leidinys latvių kalba, kuriame lankytojai atras pagrindinę parodos stendų informaciją.


Paroda yra pažintinio ir šviečiamojo pobūdžio, skirta ne tik Lietuvos valstybės istorijai ir kultūrai pristatyti, bet ir sužadinti susidomėjimą mūsų šalimi, ypač švenčiant Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, o Vilniuje vykstant Europos kultūros sostinės renginiams.


Lietuvos tūkstantmečio programos parodos „Lietuva: kultūra ir istorija“ angliškoji versija, 2008 m. jau parodyta Suomijoje ir Estijoje, 2009–2010 m. bus eksponuojama kitose Europos valstybėse, Šiaurės Amerikoje, Japonijoje, Izraelyje (kuratorius Mindaugas Šapoka), o antrasis parodos komplektas latvių, rusų, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių kalbomis (kuratorius Vytautas Volungevičius), 2008 m. jau parodytas Moldovoje, 2009–2010 m. bus eksponuojamas kaimyninėse šalyse: Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Vokietijoje.

Informaciją apie parodą Rygoje teikia jos kuratorius istorikas Vytautas Volungevičius (mob. tel. 8 676 85375).


Virtuali parodos versija paskelbta Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17403197sec.