Nacionalinis Latvijos istorijos muziejus pradeda renginius, skirtus jo 140 metų jubiliejui

2009 metų gegužės 4 dieną Nacionalinis Latvijos istorijos muziejus (LNVM) švęs savo 140 jubiliejų. Šio jubiliejaus proga muziejus organizuoja renginių maratoną, skirtą tiek plačiajai visuomenei, tiek konkrečių sričių profesionaliems specialistams.

Nuo vasario 14 iki balandžio 26 dienos muziejus kiekvieną trečiadienį, šeštadienį ir sekmadienį 13:00 val. kviečia besidominčius istorija į Rygos pilį, kur nemokamai bus galima pasiklausyti muziejaus specialistų skaitomų pranešimų ar dalyvauti teminėse ekskursijose.

"Kad ir kokia buvo politinė valdžia, kad ir kaip keitėsi ekonominės būklės ir visuomeninės kultūros vertybių suvokimas, muziejus sugebėjo sukaupti reikšmingas kultūrines vertybes, palaikyti bendrąją atmintį ir tokiu būdu išsaugoti nenutrūkstamą ryšį tarp praeities ir dabarties. Muziejaus uždavinys ne tik kaupti ir saugoti istorines vertybes, bet ir pristatyti jas plačiajai visuomenei. Jubiliejaus paminėjimo proga esame parengę renginių programą, kuri skiriama visiems besidomintiems istorija. Konkrečiai nurodytą dieną tuo nemokamai gali pasinaudoti kiekvienas." sako Nacionalinio Latvijos istorijos muziejaus direktorius, Dr. ist. Arnis Radinšas (Arnis Radiņš), kuris vasario 14 dieną pradės pranešimų ciklą pasakojimu apie muziejaus praeitį, dabartį ir ateitį.

LNVM istorija artimai susijusi su 1868 metai įkurta Rygos latvių bendrija (RLB), kurios veiklą koordinavo nemažai kultūrinio švietimo komisijų. Viena iš jų, 1869 metais įkurta Mokslo komisija, pradėjo muziejinių vertybių kaupimą, kad keltų latviško muziejaus idėją šalia Baltijos vokiečių įkurtų ir vadovaujamų muziejų. Šie istoriniai faktai laikomi Nacionalinio Latvijos muziejaus užuomazgomis.

Beveik per pusantro šimto metų muziejus tapo didžiausia latvių tautos muziejinių vertybių saugykla - jo kolekcijose yra beveik 1 000 000 eksponatų: archeologiniuose kasinėjimuose rasti seni daiktai, papuošalų ir monetų depozitai, tautiniai rūbai, tradiciniai darbo įrankiai, liaudies meno pavyzdžiai, buities daiktai, nuotraukos, dokumentai, žemėlapiai, graviūros, paveikslai ir kitos istorinės Latvijos vertybės. Muziejaus misija – vadovaujantis Latvijos valstybės ir tautos interesais kaupti, saugoti, tyrinėti ir populiarinti Latvijos ir pasaulio dvasines ir materialines kultūros vertybes nuo seniausių iki šių laikų, kurios turi archeologinės, etnografinės, numizmatinės, istorinės ar meno istorijos reikšmės.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13505483sec.