Stiklo galerijoje bus atidaryta Brigitos Zelčos paroda "Smėlio dėžė"

Stiklo galerijoje bus atidaryta Brigitos Zelčos paroda "Smėlio dėžė"

Paroda vyks nuo vasario 12 iki kovo 8 dienos.

Jaunystėje žmogus visada gyvena mintimi, kad jis lemia savo likimą ir gali pakeisti pasaulio tvarką. Visos individo pastangos yra tarsi dulkės, - tik tas, kuris įsiklauso į save, supranta, kad visas gyvenimas supasi graikų kultūros šešėlyje. Gyvenimas yra smėlio dėžė, - keičiasi tik detalės.

Kiekvienas yra savo smėlio pilies statytojas. Rankomis palietus smėlį susiduria žmogaus protas ir materija. Tam kad sukurti savo materialią realybę? Smėlio dėžė yra visko pradžia, - gal kas neturi dėžės, tačiau smėlis visvien yra. Galimybė visiem vienoda, tik kiekvienas supranta ją kitaip. Tuomet iškyla - herojai, eiliniai, gražuoliai, išsigimėliai, akademiški ir malonūs, labai trapūs. Iš kur šitie vaidmenys? Praeina vasara – prasideda mokykla. Kartu su pirmuoju sniegu smėlio dėžė užmiega, kad galėtų pabusti pavasarį ir pradėti viską iš pradžių. Ar pajutai pasikeitimus iš herojaus virsdamas eiliniu?

Kas rodo šiuos pasikeitimus? Įkvėptieji, apgautieji? Galbūt pripažinkim, niekur toliau už smėlio dėžę nenukeliavome, nes esame žmonės. Viskas sukuriama protu. Daug ir tuo pačiu labai mažai.

Kokia tavo smėlio dėžė? Ar kas pasikeitė?

Apie autorę: Brigita Zelča nepriklauso ir kartu priklauso konkrečiai kartai. Jau seniai kalba, kuria Brigita mąsto ir sprendžia rebusus, susijusi su stiklo materija. Savo milžiniška energija ir pozityvumu ji užkalbino nevieną. Šiuo metu studijuoja stiklo meną Latvijos Meno akademijoje.

Parodos atidarymas 2009-02-12. , 18:00 val..

„Stiklo galerija”, Laipu gatvė 6, Vecryga

antr., tr., ktv., pkt: 13.00 - 18.00

št: 12.00 - 17.00, skm., pr.: uždaryta

 

Kristapas Grundšteinas (Kristaps Grundšteins)

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15385294sec.