Užgavėnės šiemet vyks Jūrmaloje

2009 metų vasario 14 dieną, 13:00 val. Jūrmalos Lauko muziejuje, Lielupėje, vyks šventė – šiuolaikinės tradicinių Užgavėnių variacijos, kuriose dalyvaus folkloriniai ansambliai iš Vidžemės, Kuržemės, Žiemgalos ir Jūrmalos.

Šventės eiga: 13.00 – 14.30 val. kalbos, folklorinių ansamblių pasirodymai, žaidimai, varžytuvės ir šokiai, į kuriuos bus įtraukti ir žiūrovai; 14.40 – 15.30 pasakojimų metas šeimynos kambaryje ir leidimasis nuo kalno giriantis bei kitos varžytuvės.

Dalyvauja folkloriniai ansambliai: „Oglītes” iš Zakiumuižos, „Airi” iš Puociemo, „Putni” iš Ledurgos, ,„Kūrava” iš Kuldygos, „Vēlava” ir „Rotaļnieks” iš Ventspilio, „Tarkšķi” iš Iecavos, „Laukam pāri” iš Ceraukstės, Grikių pagrindinės mokyklos folklorinis ansamblis ir ”Mare” iš Jūrmalos.

Užgavėnės švenčiamos tarp Kalėdų ir Velykų. Daugkur katalikiškose kraštuose ši šventė susijusi su gavėnios pradžia. Užgavėnės prasideda antradienį, prieš septynias savaites iki Velykų. Folklorinės medžiagos užrašymai Jūrmalciemuos liudija tai, kad nuo Dubultų iki Raganciemo Užgavėnės vadintos “Vastlāvjiem”. Per Užgavėnes rūpinamasi ateinančių metų derliumi ir sėkme.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.16932392sec.