Ryga – 2014 Europos kultūros sostinė

Ryga 2014 metais taps Europos kultūros sostine - 2009 m. rugsėjo 15 d. spaudos konferencijoje paskelbė atrankos komisijos pirmininkas seras Roberts Scots.

-Mes galime būti laimingi ir didžiuotis, kad Ryga gavo kultūros sostinės nominaciją. Mes perimame visą šio svarbaus renginio atsakomybę. Išreikštas Rygos pasitikėjimas yra galimybė padidinti mūsų miesto žinomumą Europoje. Visos valstybės gyventojai yra pasiruošę, kad Ryga būtu vartai į Europą – teigia N. Ušakovs.

Rygos miesto tarybos vadovybė išreiškė padėką už indėlį į visus, kurie dalyvavo Rygos taikymo plėtroje, o taip pat visiems žmonėms, kurie palaikė Rygos miestą savo kandidatūros kampanijos akcijoje „Miestas – orkestras“.

Be to, Rygos miesto tarybos dėkojo vietos valdžios institucijų Liepojos, Cesio valdininkams, kurie prisidėjo prie produktyvumo. Rygai siūloma bendradarbiauti su kitais Europos kultūros sostinės nariais.

-Kultūrinėje programoje mes galėsime kalbėti apie Latvijai ir visai Europai rūpimus klausimus. Taip pat yra svarbus Latvijos pirmininkavimas Europos Sąjungai 2015. metais – pripažįsta Rygos miesto tarybos atstovas.

Pagal Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą, 2014. m. Europos kultūros sostinėmis lygiagrečiai bus du miestai - vienas Latvijos ir vienas Švedijos. Žiuri atrinko Rygos partnerius miestą Umeo, Švedijos šiaurėje. Europos Sąjungos ministrai žiuri sprendimą oficialiai patvirtins kitų metų pavasarį.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13755298sec.