Latviai atvėrė savo slaptąjį Ligatnės bunkerį

Pranešama, kad pagaliau atgaivintas sovietų slaptasis bunkeris! Bunkeris dvelkia autentiškumu. Tačiau pastebimas vienas didelis skirtumas - tarybiniais metais bunkerio operacijos buvo žinomos tik nedaugeliui žmonių, o dabar ši galimybė prieinama kiekvienam suinteresuotam asmeniui, kuris „Sovietų slaptąjį bunkerį“ aplanko šeštadieniais ir sekmadieniais.

Lankytojams siūlomos gido paslaugos. Šis žmogus ne tik puikiai perteiks tuometinę nuotaiką, bet ir išsamiai supažindins su bunkerio istorija. Lankytojai girdės tankius variklių elektros generatorių garsus, matys praeities vaizdus ir galės išbandyti Sovietinių laikų valgyklos maistą.

Pusantros valandos ekskursija po 2000 kv. m. ploto požeminę slėptuvę traukia ir užsieniečius, ir latvius. Ligatnės bunkeris yra tik už 65 km nuo Rygos. Bunkeris Latvijos išrinktiesiems buvo statomas dešimt metų, nuo 1970-ųjų, ir kainavo 4 mln. tuometinių rublių. Jis įrengtas devynių metrų gylyje po žeme. Požeminis bunkeris buvo išslaptintas tik 2003-iaisiais. Latvijos valdžia dvylika metų svarstė, ką daryti su šiuo objektu. Kai Ligatnės reabilitacijos centro administracijai pritrūko lėšų pastatui išlaikyti, ji kreipėsi į trijų ministerijų (Krašto apsaugos, Ryšių ir Sveikatos apsaugos) vadovybę, prižiūrinčią bunkerį, ir gavo leidimą užsidirbti papildomai - iš ekskursijų. Tiesa, nors slėptuvė įrengta aukštai tuometinei valdžiai, viskas joje labai kuklu ir paprasta.

- Sovietų Sąjungos Komunistų partijos pirmojo sekretoriaus draugų Vosa ir Pugo paslaptingasi prieglobstis!

- Viena iš svarbiausių Latvijos savietinės valdžios atominio karo vietų.

- Savarankiškas subjektas, su visa reikalingiausia ir moderniausia įranga.

- Iki šiol išlaikytas autentiškumas!

Ekskursijos pavieniams lankytojams vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais 12:00, 14:00, 16:00 valandomis.

Sovietų slaptasis bunkeris yra įsikūręs Vidzemės regione.

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17638612sec.