2014 m. Europos kultūros sostinė taps Ryga

2010 05 10 d. susirinkime Europos Sąjungos Švietimo, jaunimo ir kultūros ministrų taryba patvirtino, kad 2014 m. Europos kultūros sostine taps Ryga. Pagal Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą 2014 m. Europos kultūros sostinės titulu dalinsis du miestai - Ryga (www.riga2014.org ) ir Umeo Švedija (www.umea2014.se).

Rygos meras Nils Ušakovs: „Sveikinu visus rygiečius ir siunčiu šilčiausius sveikinimus Švedijos miestui Umeo! Ryga yra neabejotinai geriausias miestas Europoje, o 2014 metais mes įrodysim tai visam pasauliui! Mes turime daug darbų ir siekių. Norime, kad visas pasaulis atvyktų pas mus ir tikimės, kad pavyks įgyvendinti visus planus. Tiesa, mes planavome, kad Europos Sąjungos pirmininkavimas pas mus vyks 2015 metais”.

Rygos miesto tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Eiženija Aldermane sako: „Mes gavome džiaugsmingą naujieną - Ryga 2014 m. taps Europos kultūros sostine. Mes siekiami kryptingai ir aktyviai dalyvauti pasiruošimo darbuose – jau ketvirtadienį švietimo, kultūros ir sporto komitetas rengia susirinkimą, kuriame bus aptarti konkretūs planai. Be to, mes tikimės, kad mums padės Rygos gyventojai!”

Europos kultūros sostinės tradicija pradėta plėtoti nuo 1985 m. birželio 13 d. Šią idėją pasiūlė Graikijos kultūros ministrė Melina Mercouri ir Prancūzijos kultūros ministras Žakas Lang. Šis sumanymas siekė plėsti įvairių Europos miesto kultūros paveldą ir skleisti miesto tapatybę ir gyvybingumą bei skatinti bendradarbiauti Europos menininkus.

Jau pirmasis Europos kultūros sostinės projektas parodė, kad rezultatas pralenkia lūkesčius. Renginys pritraukia itin daug smalsuolių bei supažindina Europą su miestais ir jų kultūra.

Šių metų Europos kultūros sostinė yra Pečas (Vengrija), Esenas (Vokietija) ir Stambulas (Turkija), 2011 m. - Talinas (Estija), Turku (Suomija), 2012 m.- Mariboras (Slovėnija) ir Gimaraiša (Portugalija) 2013 m. - Košicė (Slovakija) ir Marselis (Prancūzija).

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.118541sec.