Latvijoje – paminklas Karaliui Mindaugui

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Valionis vasario 21 dieną dalyvavo Agluonoje vykusiame iniciatyvinės grupės dėl karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos įamžinimo šiame Latvijos mieste narių susitikime, kuriame paskelbti paminklo konkurso nugalėtojai.

Lietuvos ir Latvijos visuomenės bei kultūros darbuotojų iniciatyva buvo paskelbtas karaliaus Mindaugo paminklo statymo Agluonoje konkursas. Nors istorikai diskutuoja dėl tikslios karaliaus Mindaugo mirties vietos, legenda apie Mindaugo žūtį Agluonoje ir Mortos kilmę iš latgalių sulaukė abiejų šalių visuomenių dėmesio ir palaikymo.

 

Susitikime Agluonoje buvo įvertinti karaliaus Mindaugo paminklo konkursui pateikti projektai ir išrinkti nugalėtojai.

„Pirmos vietos laimėtojas skulptorius Vidmantas Gylikis kartu su architektais Jonu Anuškevičiumi ir Vyteniu Izokaičiu pateikė projektą, keliais sluoksniais atspindintį karalių Mindaugą ir valstybės augimo bei puoselėjimo, Europos vertybių bei civilizacijos brandinimo ir branginimo idėjas“, – sakė iniciatyvinės grupės pirmininkas A.Valionis.

Artimiausiu metu planuojama atidaryti banko sąskaitą, kad norintieji galėtų paremti paminklo karaliui Mindaugui Agluonoje statybą.

Paminklą planuojama pastatyti iki 2013 metų, kai bus minimos 750-tosios Mindaugo mirties metinės.

Šiandien netoli Daugpilio esanti Agluona yra žinoma kaip didžiausias Latvijos katalikų centras šalyje. Išskirtinio dėmesio ji susilaukia kiekvienais metais rugpjūčio 14–15 dienomis, kai į Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo iškilmes suplūsta tūkstančiai piligrimų iš viso pasaulio.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.69197917sec.