Talino centre greitosios pagalbos medikai važinėsis dviračiais

Estijos sostinės Talino centre į iškvietimus medikai vyks dviračiais. Iš pradžių šis eksperimentas vyks keletą dienų rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Projekto tikslas – kiek galima greičiau teikti medicinę pagalbą transportui sunkiai pasiekiamose rajonuose.

Talino centre gyvena 46 000 miestelėnų, kasmet mieste apsilanko milijonas turistų iš užsienio, čia vyksta daug įvairių renginių, vedama daug ekskursijų. Talino greitosios medicininės pagalbos tarnybos specialistai sako, kad labai sunku greitai nuvykti pas pacientus, gyvenanačius siaurose Senamiesčio gatvėse.

Pagalbos dažniausiai reikia neblaiviems ar apsvaigusiems nuo narkotinių medžiagų žmonėms. Po pirmosios medicininės pagalbos suteikimo šie asmenys dažniausiai perduodami policijai. Medikų pagalbos dažnai prašo ir užsienio turistai, patyrę nedideles traumas, kuriems nereikia tolimesnio gydymo.

Eksperimento metu medikai, patruliuojantys senamiestyje, gaus iškvietimo signalą tuo pat metu kaip ir Greitosios pagalbos brigade. Vykstant į iškvietimo vietą, bus išanalizuota situacija ir priimtas sprendimas, ar brigadai būtina vykti į iškvietimą ar ne, ar pakaks „medikų ant dviračio“ pagalbos.

Po eksperimento bus priimtas galutinis sprendimas, – kurti šią medikų su dviračiais brigadą ar ne.

Viso 2008 metais gegužės 1 ­– rugpjūčio 31 dienos tarpsnyje Greitosios medicininės pagalbos tarnyba gavo 2093 iškvietimus iš Talino senamiesčio, iš kurių 1151 atvejų pacientai nebuvo namuose, o viešose vietose. Pusė iš jų (1011) atsisakė tolimesnio gydymo ar buvo perduoti policijai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15219688sec.