Europos kultūros sostinė Talinas kviečia pažinti savo kultūrą

Šiais metais Talinas spinduliuoja kultūra, gatvėse šurmuliuoja žmonės, nuolat vyksta įvairiausi renginiai. Į Estijos sostinę plūsta daugybė turistų, nes mūsų Baltijos sesuo Europos kultūros sostinės titulą priima labai rimtai: daugiau nei pusė milijono minučių trunkantys kultūros renginiai, daugiau nei 7000 renginių ir 500 besidarbuojančių savanorių.

„Estai labai didžiuojasi savo šalies kultūros tradicijomis, o šiais metais turime puikią galimybę tuo pasidalinti su svečiais. Šiandienos kultūra susideda iš amžių istorijos, kuri išsaugota dainų festivaliuose, poezijoje, literatūroje, tautiniuose epuose. Istorija atsispindi architektūros kūriniuose, nuo medinio svirno iki šiuolaikinių stiklo konstrukcijų, nuo pirštinėje išmegztų raštų iki interaktyvių sprendimų internete“, – sako Estijos verslo ir turizmo plėtra besirūpinančios bendrovės „Enterprise Estonia“ direktorius Tarmo Mutso.

Tapimo Europos kultūros sostine proga estai sukūrė specialią pažinčių svetainę kultūros mėgėjams – „Tallinn Calling“. Tai yra unikali platforma užsienio turistams susipažinti su vietiniais žmonėmis, kurie domisi šalies kultūra ir nori pasidalinti ja su svečiais. Tai – galimybė užsieniečiams pasimėgauti Estijos kultūra bei susipažinti su naujais žmonėmis. Pažinčių portale jau susipažino daugiau nei 120 užsienio svečių ir estų porų, kurie kartu lankys renginius, pažins šalies kultūrą. Kiekvieną mėnesį registruotiems svetainės nariams yra teikiamas prizas – kelionė į Estiją.

Pasak „Enterprise Estonia“, per pirmąjį šių metų ketvirtį Estiją aplankė ir apgyvendinimo paslaugomis naudojosi 259 tūkst. užsienio turistų. Tai yra 16,5 proc. daugiau palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Pastaruoju metu labiausiai išaugo turistų skaičius iš Olandijos, Rusijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Lenkijos.

Europos kultūros sostinė – garbė ir įpareigojimas

Tradicija vieną ar kelis Europos miestus tituluoti kultūros sostinėmis prasidėjo 1985 metais, kuomet pirmą kartą šį vardą pelnė Graikijos sostinė Atėnai. Nuo to laiko jau 40 Europos miestų yra buvę kultūros sostinėmis. Šios tradicijos tikslas – įvairiems Europos mietams suteikti progą pademonstruoti ar atgaivinti savo kultūrinį gyvenimą, įtraukti daugiau žmonių į šalies kultūrinį gyvenimą. Šiais metais garbę vadintis Europos kultūros sostine taip pat turi Suomijos miestas Turku.

Susipažinkite su svetingaisiais estais ir gaukite daugiau informacijos apie Taline vyksiančius renginius: www.tallinncalling.com

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1549871sec.