Kodėl vis labiau populiarėja darbuotojų motyvacinės kelionės?

„Kaip motyvuoti darbuotojus?“ – tai klausimas, kuris vis dažniau neduoda ramybės personalo skyriaus vadovams, siekiantiems pritraukti ir išlaikyti geriausius savo srities profesionalus. Priedai už gerus darbo rezultatus, nemokami pietūs, profesiniai seminarai, sveikatos draudimas ar apmokami abonementai į sporto klubus jau nebestebina nieko. „Kelionių panorama“ vadovė Kristina Graužinienė pastebi, kad vis labiau populiarėja motyvavimo priemonė – kolektyvo kelionės į užsienį.


Sprendimas taupantiems laiką ir pinigus


Kaip keistai tai beskambėtų, kolektyvo kelionė – motyvavimo priemonė, taupanti laiką ir finansus. Tereikia nusimatyti biudžetą, o kelionės agentai pasiūlys paketus, labiausiai atitinkančius įmonės lūkesčius ir galimybes, o darbdavys nepatirs jokių nenumatytų išlaidų.


Nereikia net atskirai galvoti apie atostogų programą, nes viešbutyje netrūksta pramogų, o kiekvieną vakarą vyksta teminiai vakarėliai, tad kolektyvas tikrai nenuobodžiaus.


Kelionės skatina darbuotojų lojalumą


Kiekviena kolektyvo motyvacijos priemonė skatina darbuotojų lojalumą, tačiau kelionės prie to prisideda itin stipriai.


Pasak kelionių agentūros vadovės, pailsėję, su geromis emocijomis siejantys savo įmonę darbuotojai nesidairys į kitą įmonę, o nuoširdžiai dirbs ir kurs pridėtinę vertę įmonei, pasirūpinusiai jo atostogomis ir įsimintinu poilsiu. Juk ne kiekvienas darbuotojas gali sau leisti atostogas užsienyje: vieniems trūksta santaupų ar kompanijos, kiti tiesiog nedrįsta planuoti savo kelionės patys.


Stiprėja komandinė dvasia


Vieningos komandos, turinčios bendrą tikslą, kūrimas – kiekvienos įmonės iššūkis. Tik bendradarbiai, užmezgę draugiškus asmeninius ryšius, galės kaip darni komanda dirbti įmonės naudai. Kelionės skatina vienas kito pažinimą ir bendravimą neformalioje aplinkoje, o bendri kelionės įspūdžiai ilgai neužsimiršta bei kursto komandinę dvasią visus metus.


„Bendrų interesų atradimas, naujos patirtys skatina darbuotojų vienybę, kuri itin svarbi grįžus į darbinę aplinką. Kelionėse žmonės atsiskleidžia, tad net tie, kurie darbinėje aplinkoje buvo uždari ir tylūs, gali tapti kompanijos sielomis“, – pasakoja „Kelionių panorama“ atstovė.


Pasirinkimą lemia geras oras


Kaip pastebi kelionių ekspertė, dažniausiai Lietuvos įmonės renkasi atostogas ten, kur garantuota šiluma ir giedras dangus. Tad nenuostabu, jog 90 % kolektyvų keliauja į Turkiją, Graikiją, Ispaniją.


Lietuvą nuo atostogų vietos, kurioje garantuotas geras oras, profesionalus aptarnavimas, skanus maistas ir nesibaigiančios pramogos, skiria tik apie 3,5 val. skrydis, tad beveik tiek, kiek kelionė nuo sostinės iki pajūrio. O tokio kelionės paketo kaina dažniausiai neprilygsta poilsio Lietuvoje išlaidoms: už 3-4 dienų darbines atostogas užsienyje įmonės išleidžia apie 400 eurų vienam asmeniui.


Keliauja ne tik vasarą


Tačiau ne visos įmonių kelionės organizuojamos vasarą. Kompanijos, kurioms vasaros sezonas – pats darbymetis, mieliau renkasi keliones kitu metų laiku.


„Žiemą kolektyvai vyksta slidinėti į kalnų kurortus Italijoje ar Austrijoje. Pavasariui dažniausiai renkasi Turkiją ir Graikiją, rudenį – Egiptą“, – pristato Kristina Graužinienė.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12779021sec.