Kodėl laukiantys paskutinės minutės kelionių nusivilia?

Pasaulyje itin populiarus keliavimo būdas – neplanuoti atostogų iš anksto, o keliauti ten, kur paskutinę minutę bus pasiūlytas geriausias kelionės paketas – vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Tačiau kuo taip stipriai paplitusi pasaulio praktika skiriasi nuo lietuviškų paskutinės minutės pasiūlymų ir ar visada laukiantys specialių akcijų laimi?


Kas medžioja paskutinės minutės pasiūlymus?


Laukiantys paskutinės minutės pasiūlymų neturi itin daug reikalavimų viešbučiui ar kelionei. Jie tiesiog tikisi gauti geriausią pasiūlymą bei sutaupyti. Tad didžioji dalis paskutinės minutės „medžiotojų“ keliauja į Turkiją, kuri ne tik gali pasiūlyti geras poilsio kainas, bet ir įtinka visiems keliautojų tipams.


Dažniausiai spontaniškai atostogas planuoja jaunimas, neturintys šeimyninių bei darbinių įsipareigojimų, jie vadovaujasi logika „pigu – skrendu“. Tokį spontanišką elgesį lemia ir psichologiniai aspektai – jie lengviau susitaiko su nežinomybės jausmu, greičiau prisitaiko prie pasikeitusios situacijos: juk net viešbučio rezervacijos patvirtinimo gali tekti laukti jau esant oro uoste.


Radus gerą pasiūlymą, reikia ilgai nedelsti: juk dėl kelių vietų lėktuve ar viešbutyje kovoja ne vienas paskutinės minutės medžiotojas, tad laimė nusišypsos greičiausiam.


Laukiantys paskutinės minutės pasiūlymų nebūtinai laimi


Tačiau ne visi tautiečiai, palikę savo atostogų reikalams spręstis paskutinę minutę, laimi. Kaip pastebi „Kelionių panorama“ vadovė Kristina Graužinienė, šią vasarą ir rudenį pigių kelionių beveik nėra, nors dar pavasarį kelionių organizatoriai keliautojus viliojo 200-300 eurų kainuojančiais paskutinės minutės pasiūlymais.


„Tokia situacija susiklostė todėl, jog organizatoriai dar metų pradžioje susimažino savo skrydžių programas. Tad iš anksto nesuplanavę vasaros atostogų, lietuviai už savo poilsį moka iki kelių kartų daugiau nei pirkę kelionę iš anksto“, – pasakoja kelionių ekspertė.


Šeimos su vaikais planuoja daugiau


Turintys ypatingų pageidavimų poilsiui, nelinkę savo atostogas palikti spręstis savaime. Jei keliautojai turi patinkantį viešbutį, jei nori patogaus poilsio nusižiūrėtame regione arba negalintys atostogauti kada panorėję, renkasi detalų atostogų planavimą. Juk laukiant geriausio pasiūlymo, gali tekti rinktis tik iš tų pasiūlymų, kurių kiti nepasirinko, tad stipriai sumažėja variantų skaičius.


„Pastebime, kad kruopščiausiai atostogas planuoja šeimos su mažamečiais vaikais. Joms svarbu, kad visais šeimos nariais būtų pasirūpinta: netrūktų užsiėmimų vaikams, būtų pramogų suaugusiems, kad lengvai būtų pasiekiami baseinai ir žaidimų aikštelės“, – vardija kelionių agentūros vadovė ir priduria, jog šeimos ne tik atsakingai renkasi patį viešbutį, bet ir nori didesnių viešbučio numerių, kurie paprastai išgraibstomi greičiausiai.


Kaip pastebi K. Graužinienė, iš laukiančių paskutinės minutės pasiūlymų laimi vienetai. Tad geriausia atostogoms ruoštis iš anksto bei kelialapiu pasirūpinti startavus išankstiniams kito sezono kelionių pardavimams: sumokėsite mažiau bei turėsite garantuotą atostogų planą.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.29601192sec.