Žiemą lietuviai bėga iš kiemo

Vis daugiau lietuvių sparnus į svečius kraštus kelia žiemą. Vien per pastaruosius metus tokių keliautojų skaičius išaugo bene dešimtadaliu. Viena iš priežasčių, kodėl daugėja besirenkančių atostogas šaltuoju metų laiku – vis labiau lepinantys orai gimtinėje vasarą.

Pastebima, kad sparčiai plečiasi ir žiemos atostogų geografija. „Jei anksčiau 4 iš 5 keliautojų šiuo laikotarpiu vykdavo į Egiptą, Kanarus ar slidinėjimo kurortus, tai dabar matome ženklų kelionių į Aziją bei dar tolimesnes vietoves skaičiaus augimą“, - sako kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ vadovė Žydrė Gavelienė.

Kraštų, į kuriuos dėl klimato sąlygų populiariausia keliauti žiemą, lyderiai – Jungtiniai Arabų Emyratai ir Pietryčių Azijos šalys. Juos patogu pasiekti iš Vilniaus – pakanka vieno persėdimo. Taip pat lietuviai atranda kruizus Karibų regione, traukia į Meksiką, Kubą, Dominiką, Jamaiką, Bahamus, Havajus, Maldyvus ir Seišelius.

Ekspertė pasakoja ir apie dar vieną pokytį – vis daugiau žmonių, ypač neturinčių mokyklinio amžiaus vaikų, pailsėti išvyksta dar gerokai prieš Kalėdas ir Naujuosius metus. Tuo laikotarpiu ir kainos žemesnės, ir šurmulio oro uostuose mažiau.

Žydrė Gavelienė taip pat atskleidžia, jog auga skaičius keliautojų, kurie, ieškodami šventinės nuotaikos, jau gruodžio pradžioje lankosi Kalėdinėse mugėse Europos didmiesčiuose: „Berlynas, Viena ir Praha yra bene populiariausias pasirinkimas. Tokia kelionė – ir puiki proga rasti originalių Kalėdinių dovanų“.

„Mažiau žmonių renkasi išvykas sausio antroje pusėje ir vasario pradžioje, tačiau ir šiuo laikotarpiu keliaujančių kasmet daugėja. Viena iš pagrindinių priežasčių – vis populiariau tampa per didžiąsias metų šventes dovanoti keliones. Sulaukus tokios staigmenos išvykti norisi kuo greičiau“, - šypsosi kelionių ekspertė.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad „karščiausiomis“ dienomis (gruodžio 21 d. – sausio 6 d.) oro uostuose keliautojų bus itin daug: tiek vykstančių atostogauti, tiek ir namo šventėms pagrįžtančių migrantų. Esant galimybei patariama išvykti prieš ir sugrįžti po šio laikotarpio.

„Keliaujant žiemą rekomenduoju pasirūpinti ir kelionių draudimu – taip išvengsite papildomų rūpesčių, jei vėluos, pasimes bagažas, ar dėl oro sąlygų pakis skrydžio laikas. Žinoma, dėl staigių klimato pokyčių, intensyvios saulės bei neįprasto maisto egzotiškuose kraštuose aktualus ir medicininių išlaidų draudimas. Jis svarbus ne tik vykstantiems slidinėti, kaip kad dažnai manoma“, - teigia Žydrė Gavelienė.

Visi iššūkiai yra įveikiami jiems tinkamai pasiruošus. Kelionių ekspertė įsitikinusi: „Galimybė pabėgti iš Lietuvos žiemą – ne tik investicija į naujas patirtis, bet ir būdas pasikrauti geros nuotaikos bei jėgų. Taip ir pavasario laukti daug lengviau“.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1502192sec.