Rūkantiesiems Europa per maža

Daugelis rūkančiųjų ateityje susidurs su dar didesniais draudimais. Jau dabar daugelyje šalių draudžiama rūkyti viešose vietose. Štai ir Kroatija ruošiasi greitu metu savo šalyje įvesti draudimą rūkyti viešbučiuose ir svečių namuose. Šiuo metu rūkymo draudimas negalioja tik Čekijoje.

Ispanija ir Italija buvo pirmosios šalys, kurios ėmėsi radikalių pokyčių. Šalyse buvo uždraustas rūkymas. Šių šalių pavyzdžiu pasekė Prancūzija, Portugalija ir Graikija. Šalys uždraudė piliečiams rūkyti restoranuose, baruose, kavinėse, valstybinėse ir savivaldybių institucijų pastatuose. Nuo 2010 m. sausio prie šių šalių prisijungė Belgija ir Kipras. Šalys uždraudė rūkyti baruose ir restoranuose.

Restoranams, svečių namams ir viešbučiams norint išlaikyti rūkančiuosius, tenka įrengti specialias rūkančiųjų patalpas. Mažosios kavinės ir smuklės (mažiau nei 50 kvadratinių metrų) privalo įsigyti specialius rūkymo leidimus ir įrengti tinkamą ventiliaciją. Iš 16 000 mažųjų Kroatijos smuklių, net 400 užsisakė rūkančiųjų leidimus.

Už neteisėtą rūkymą Kroatijoje, gresia 1000 kunų (apie 120 eurų) bauda.

Liepą rūkalių teises žada sumažinti ir Bulgarijos barai bei restoranai. Tai reiškia, kad rūkaliai bus dar labiau varžomi, mat laisvai jie jausis tik Čekijoje, kur rūkymo cenzas netaikomas.

 

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.08272886sec.