Vyrų jėgą galima nustatyti pagal balsą [1]

Mokslininkai įrodė, kad vyrų fizinę jėgą galima nustatyti iš balso. Tiek patys vyrai, tiek moterys iš vyro balso gali įvertinti jo jėgą – tai savo tyrinėjimais įrodė Santa Barbaros universiteto mokslininkai. Moterų jėgą nustatyti iš balso yra kur kas sudėtingiau.

Pirmiausia mokslininkai surinko informaciją apie eksperimento dalyvių realiąją jėgą - svorį, ūgį, raumenų struktūrą bei rankos paspaudimo jėgą. Remiantis šiais parametrais buvo apskaičiuotas dalyvio jėgos indeksas. Po to buvo įrašyti tyrimo dalyvių balsai – kiekvienas vyriškis ir moteris skaitė po vieną sakinį savo gimtąja kalba. Šių įrašų paprašyta paklausyti kitų žmonių, kurie turėjo įvertinti kalbėjusio žmogaus jėgą skirdami balus nuo vieno iki septynių. Rezultatai parodė, kad vyrų jėga buvo nusakyta beveik tiksliai, tačiau moterų jėgą nustatyti iš balso sekėsi kur kas sunkiau.

Gimtoji kalba ar socialiniai ir etniniai aspektai neturėjo įtakos tyrimo rezultatams.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

1 Logika 06/28/2010 15:11 Tikrai nėra teisinga spėti vyro jėgą pagal jo balsą. Visų pirma jūs paklausykite stipriausio pasaulio žmogaus Žydrūno Savicko kalbos, kai jis komentuoja varžybas ar kur kitur pasisako, tai tikrai teko girdėti sudžiuvusį kūną turinčių vyrų kalbančių stipresniu balsu. Ir yra daug kitų pavyzdžių. Be to logiškai rankos paspaudimas tikrai neapibrėžia vyro jėgos, čia tokie tyrimai tik juoko formos :)


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.09223199sec.