Aistringi futbolo fanai rizikuoja patirti širdies infarktą

Dėmesio, futbolo fanai! Ypač intriguojančių futbolo varžybų žiūrėjimas labai apsunkina širdies darbą ir didina infarkto riziką. Pietų Afrikos Respublikoje vykstantis pasaulio futbolo čempionatas daugeliui sirgalių palieka ne vien neišdildomų akimirkų, bet ir kaskart sukelia didelį emocijų ir jaudulio protrūkį.

Žiūrint futbolą, reikia prisiminti, kad auga ne tik emocijos, bet tuo pačiu kyla ir kraujo spaudimas. Jei futbolo žiūrėjimas yra dalis linksmo vakarėlio su alkoholiu kaitinant kaitriai saulei, tuomet toks „futbolas“ gali rimtai pakenkti širdies veiklai, kadangi be padidėjusio kraujo spaudimo sutrinka ir organizmo eletrolitų sistema, o tai gali sukelti net širdies infarktą. Per pastaruosius metus atlikti tyrimai rodo, kad infarktų skaičius svarbių futbolo varžybų metu nuolat ūgteli.

Ištikus infarktui, svarbi kiekviena minutė – kuo greičiau bus atstatytas laisvas kraujo tekėjimas kraujagyslėmis, tuo didesnė galimybė, kad širdis bus atgaivinta. Požymiai, leidžiantys spėti apie artėjantį infarktą yra: spaudimas kairėje paširdžių pusėje, ties kairiuoju petimi, ranka ar žandu. Atsiradus bet kokiems galimiems infarkto simptomams, būtina iškart kviesti greitąją pagalbą. Ligonis būtinai privalo sėdėti tiesiai ir patogiai. Be to, ligonio jokiu būdu negalima palikti vieno.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.07969594sec.