Kaip išvengti šeimos ginčų atostogų metu

Vos prasidėjus laisvadieniams šeimoje dažnai kyla ginčai ir diskusijos, kaip praleisti atostogas – tėtis norėtų sode ramiai paskaityti laikraštį, vaikai norėtų išdykauti kartu su draugais, o mama pageidauja, kad šeima laisvą laiką leistų kartu. Jei nepavyksta suderinti visų narių pageidavimų, ginčai neišvengiami.

Šeimos gyvenimo kasdienybę lemia pareigos, - kiekvienas šeimos narys žino, ką ir kuriuo metu turi daryti: kada reikia eiti į darbą ar mokyklą ir kada atėjo laikas poilsiui. Tuo tarpu prasidėjus atostogoms ši nusistovėjusi tvarka keičiasi, todėl šeimai reikia visą tai pergalvoti ir priprasti prie naujo rėžimo. Kad ši adaptacija prie permainų vyktų sklandžiai, patariama jau iki atostogų pradžios kartu pagalvoti, kur ir kaip būtų galima leisti laisvą laiką.

Atostogų pradžioje patariama nieko nedaryti – tiesiog „atsijungti“ ir apsiprasti su laisvu laiku. Po to šeimos nariai turi susirinkti visi kartu ir aptarti atostogų planus. Svarbiausia – pasakyti kitiems, ko tikisi iš atostogų ir kaip nori jas praleisti. Vaikai gali sudaryti pageidavimų sąrašą atostogoms. Šiuo būdu pasiekiamas bendras vaizdas, kaip kiekvienas šeimos narys nori praleisti šių metų atostogas.

Jei artimiausiu metu numatomos šeimos atostogos, tuomet patariama pirmas dvi dienas praleisti namie, priešingu atveju susiduriama su keblumu iš pilno darbo rėžimo ir streso iškart pereiti prie nieko neveikimo. Tuo tarpu kai šeima jau atostogauja ir išvyksta į kelionę, svarbiausia, ko nereikėtų pamiršti, tai kiekvieno šeimos nario lankstumas ir supratingumas. Nereikia kurti painių planų, ką ir kaip daryti, nes tuo atveju kelionė virs Damoklo kardu, kybančiu virš atostogaujančiųjų galvų, ir neleis atsipalaiduoti.

Tėvai turėtų žinoti, kad atostogų metu visai nėra būtina vaikams suruošti kažką neįprasto ir egzotiško. Vaikai taip pat mėgsta patinginiauti ir nieko neveikti. Poilsis nuo kasdienybės rėžimo vaikams jau yra svarbus įvykis – pusryčiai neįprastoje vietoje neįprastu laiku taip pat yra kažkas ypatinga.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36524892sec.