Įminta migrenos sukėlėjo paslaptis

Ar kenčiantys nuo migrenos artimiausiu laiku gali sulaukti naujos veiksmingos terapijos, padėsiančios įveikti galvos skausmus? Tai gali tapti realybe, kadangi tarptautinė mokslininkų komanda aptiko geną, kuris, spėjama, ir sukelia migreną.

Mokslininko Aarno Palotie komanda iš Wellcome Trust Sanger Institute ištyrė 50 000 žmonių genetinę medžiagą. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnale Nature Genetics. Palotie teigia, kad atliktas reikšmingas darbas: "Pirmą kartą turėjome galimybę nuodugniau ištirti tūkstančių žmonių genetinę medžiagą ir tuo būdu ieškoti genetinių priežasčių migrenai paaiškinti." Tyrimu įrodyta, kad genas rs1835740 yra atsakingas už migrenos židinio susidarymą. Šis genas yra atsakingas už glutamato smegenyse reguliavimą.

Mokslininkai mano, kad migrena sergančių pacientų smegenyse yra per didelis kiekis glutamato, o tai trikdo smegenų veiklą ir sukelia galvos skausmus.

Išsivysčiusiose Europos ir Amerikos šalyse nuo migrenos kenčia kas šešta moteris ir kas dvyliktas vyriškis. Iki šiol buvo rasti genai, turintys tiesioginės įtakos retoms migrenos formoms. Migreną gali sukelti alkoholis, nervinė įtampa, baimė, stresas, saldumynai, skysčių trūkumas, badavimas, įvairūs kvepalai, menstruacijos, maisto produktai, kontraceptinės tabletės ir kt.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46224689sec.