RS-280 taurės varžybose ir penktajame čempionato etape nugalėjo ARABELA

Savaitgalį Nidoje Kuršių mariose pasibaigė tris dienas trukusios RS-280 taurės varžybos, kurios kartu yra ir Švyturio RS-280 čempionato penktasis įskaitinis etapas. Varžybose dalyvavusios 11 profesionalių buriuotojų komandų jachtų varžėsi net 8 plaukimuose. RS-280 taurės laimėtoja ir penktojo buriavimo čempionato etapo nugalėtoja tapo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama jachta ARABELA - TELE-2.

Įteikdamas RS-280 taurę Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas čempionams ir visiems dalyviams linkėjo ir toliau atkakliai siekti gerų rezultatų bei garsinti buriavimo sporto šakos ir Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardą. Būtent tai ir darys 5 Švyturio RS-280 buriavimo čempinate dalyvaujančių jachtų kapitonai, kurie spalio mėnesį prasidėsiančiame "Tūkstantmečio odisėjos. Vienas vardas – Lietuva" plaukime aplink pasaulį, skirtame Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti, atskiruose etapuose taps jachtos Ambersail kapitonais.

Net šešiuose iš aštuonių penktojo RS-280 taurės varžybų plaukimuose nugalėjusi jachta ARABELA - TELE-2 surinko 8 baudos taškus, ir gan ženkliai aplenkė antroje pozicijoje likusį ir 15 baudos taškų surinkusį kapitoną Saulių Pajarską ir jachtos RAGANOSIS – TELE-2 įgula. Trečioje vietoje atsidūrė kapitono Tauro Rymomio į priekį vedama jachtos LEVANTE komanda, surinkusi 33 baudos taškus.

Paskutiniai du iš aštuonių RS-280 taurės varžybų plaukimai buriuotojams tapo tikru išbandymu. Visos jachtos varžėsi gūsiais pučiant stipriam 12-14 m/s vėjui. Protarpiais ant Kuršių marių užeinant lietaus škvalams, buriuotojai rungtyniavo pasitelkdami tik savo intuicija, nes dėl stipraus lietaus nesimatė nei teisėjų katerio, nei trasą žyminčių ženklų. Tačiau visi buriuotojai šį gamtos išbandymą atlaikė ir visos jachtos sėkmingai finišavo.

Sekmadienį pirmąjį plaukimą laimėjo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama jachta ARABELA – TELE-2. Antroji atplaukė kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujama jachta RAGANOSIS – TELE-2. Trečias liko kapitonas Paulius Jeršovas ir jo vadovaujamos jachtos KNYGŲ KLUBAS įgula. Antrojo plaukimo metu lyderiai išlaikė pirmąsias pozicijas – pirmas atplaukė RAGANOSIS - TELE-2, antra - ARABELA - TELE-2. Trečią poziciją iškovojo kapitono Mariaus Mudėno vadovaujama jachta YOMAYO.

Parėjusį penktadienį ir šeštadienį pūtus silpnam vėjui pirmųjų šešių plaukimų distanciją teko sutrumpinti. Penktadienį įvykus trims pirmiesiems plaukimams užtikrintai pirmavo jachta ARABELA - TELE-2, kuri niekam nepaliko vilčių ir nugalėjo pirmuose dviejuose plaukimuose. Antras buvo RAGANOSIS – TELE-2, trečioje vietoje – kapitono Šarūno Abraičio į priekį vedama jachta HORN. Šeštadienį įvyko dar trys plaukimai, kuriuos vėl užtikrintai laimėjo ARABELA- TELE-2 įgula. Antroje pozicijoje vėl liko RAGANOSIS – TELE-2, o trečią – ketvirtą vietas dalinosi jachtų ALFETA (kap. Aidas Margis) ir HORN komandos.

Šiemet Švyturio RS-280 buriavimo čempionate dalyvaujančios 11 profesionalių buriuotojų komandos varžysis dar 4 etapuose, kurie vyks Kauno ir Kuršių mariose savaitgaliais arba švenčių dienomis. Šeštasis čempionato etapas įvyks rugpjūčio 15-16 dienomis Nidoje Kuršių mariose. Čempionatas tęsis iki spalio vidurio.

Švyturio RS-280 jachtų klasės buriavimo čempionato 2008 V etapo rezultatai (8 plaukimai)