Abi Kuršių marių regatos taures iškovojo Lietuvos buriuotojai

Šeštadienį Nidoje pasibaigė paskutinis penktasis XXXXI Kuršių marių regatos "Hansabanko" taurei laimėti "Bang & Olufsen" etapas. Šiemetinėje Regatoje dalyvavę 53 jachtos ir 307 buriuotojai Regatos metu nuplaukė apie 260 jūrmylių distanciją. Suskaičiavimus visų etapų rezultatus paaiškėjo, kad absoliučiai greičiausios jachtos įskaitoje pirmą vietą iškovojo kapitono Šarūno Sodeikos vadovaujama jachta JIGY JIGY. Greičiausios jachtos pagal perskaičiuotą laiką įskaitoje nugalėjo kapitono Raimondo Šiugždinio į priekį vedama jachta ARABELA – TELE-2. Abi Kuršių marių regatos pereinamosios taurės grįžo pas Lietuvos buriuotojus. Jas praeitų metų Regatoje buvo iškovoję Estijos buriuotojai.

Absoliučiai greičiausios jachtos JIGY JIGY sugaištas laikas Kuršių marių regatos distancijoje – 33 val. 2 min. ir 32 sek. Antroje vietoje liko jachta ARABELA – TELE-2, distanciją įveikusi per 34 val. 29 min. ir 35 sek. Trečią vietą iškovojo estų jachta KATARINA JEE, vadovaujama kapitono Mart Tamm. Ji Regatos distancijoje sugaišo 34 val. 47 min ir 3 sek.

ARABELA – TELE-2, kaip greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką, distancijoje sugaišo 42 val. 22 min. ir 54 sek. Antra šioje įskaitoje liko kapitono Arūno Burkšo vadovaujama jachta NIDA. Jos laikas 42 val. 30 min. 13 sek. Trečia šioje įskaitoje liko jachta JIGY JIGY, kurios laikas 42 val. 33 min. ir 46 sek.

XXXXI Kuršių marių regatos grupių nugalėtojais tapo: 0 grupėje pirma ARABELA – TELE-2, antra RAGANOSIS – TELE-2, trečia - LEVANTE. I grupėje pirma estų KATARINA JEE, antra JIGY JIGY, trečia MARIUS – TELE-2. II grupėje pirma SAMSAS, antra VĖJŲ ROŽĖ, trečia BARAKA. III grupėje pirma NIDA, antra ULTRA, trečia BANGA. IV grupės viršūnėje – VĖJAS PLIUS, antra VASARA, trečia KOMETA. V grupėje pirma MAJOLIKA, antra VILTĖ, trečia SOTO. VI grupėje pirma GILIJA, antra VILMA, trečioje vietoje jachta TAIP. VII grupėje pirma SŪDUVA, antra ASTA trečia GABIJA.

Visi XXXXI Kuršių marių regatoje dalyvaujantys jachtų klubai taip pat varžėsi dėl geriausios klubinės komandos titulo ir prizo – Komodoro taurės. Ji atiteko Vilniaus jachtklubui. Taškai klubams buvo skaičiuojami susumavus klubo visų jachtų iškovotus komandinius taškus.

Penktame "Bang & Olufsen" Regatos etape absoliučiai greičiausios jachtos įskaitoje ir greičiausios jachtos pagal perskaičiuotą laiką įskaitoje nugalėjo Šarūno Sodeikos vadovaujama jachta JIGY JIGY. Penktojo etapo grupių nugalėtojais tapo: 0 grupėje pirma RAGANOSIS – TELE-2, antra – HORN, trečia ARABELA – TELE-2. I grupėje pirma JIGY JIGY, antra estų KATARINA JEE, trečia MARIUS – TELE-2. II grupėje pirma SAMSAS, antra BARAKA, trečia JOGA. III grupėje pirma NIDA, antra ARDO, trečia ULTRA. IV grupėje pirma VĖJAS PLIUS, antra RAGAS, trečia KOMETA. V grupėje pirma MAJOLIKA, antra VILTĖ, trečia LADY BLUE. VI grupėje pirma VILMA, antra GILIJA, trečioje vietoje jachta VERDENĖ. VII grupėje pirma ASTA, antra GABIJA trečia. SŪDUVA.

Priešingai nei jubiliejinė 40-oji, šiemetinė Kuršių marių regata buriuotojams buvo daug sunkesnė ir labiau varginanti. Buriuotojų komandos kai kurių etapų metu turėjo plaukti net stiprios audros sąlygomis. Kelių jachtų įgulos turėjo vaduotis iš brakonierių tinklų, kitos komandos plaukimų metu patyrė rimtų nuostolių - dėl stipraus vėjo lūžo stiebas.

Jachtos, kurių įgulas sudarė po 4-5 narius, varžėsi aštuoniose klasėse. Kiekvieno etapo nugalėtojai buvo apdovanoti etapo rėmėjų, kuriais šiais metais yra Fujifilm, Neringos savivaldybė, Alita, BMW, bei Bang & Olufsen, įsteigtais specialiais prizais.

Kuršių marių regata – tai didžiausia ir žinomiausia Lietuvoje organizuojama regata, kurioje susitinka ne tik mūsų, bet ir kaimyninių šalių buriuotojai. Pirmoji Kuršių marių regata, vadinta "Aplink Kuršių marias", įvyko 1954 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 dienomis. Nuo to laiko ji tapo didele švente ne tik buriuotojų bendruomenei, bet ir Nidos gyventojams bei svečiams. Regatos metu ant vandens pasigalynėti su vėju kviečiami ne tik profesionalūs buriuotojai – rengiamos ir tradicinės didelio dėmesio bei dalyvių skaičiaus sulaukiančios Publikos bei Žurnalistų regatos.

Visa informacija apie 41-ąją Kuršių marių regatą "Hansabanko" taurei laimėti skelbiama interneto svetainėje www.kmr.lt.