«airBaltic» eurą įvedė penkmečiu anksčiau nei Latvija

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ jau penkerius metus už kelionių bilietus ir kitas paslaugas savo klientams leidžia atsiskaityti eurais. Šia galimybe naudojasi keleiviai, skrendantys į ir iš Europos, Skandinavijos, Rusijos ir NVS šalių oro uostų. Latvija, kurioje yra įsikūrusi oro bendrovė, eurą įsives tik kitų metų sausio 1 dieną.

„Buvome pirmieji Baltijos šalyse savo klientams suteikę tokią galimybę. Dauguma mūsų keleivių yra iš užsienio šalių ir šį sprendimą priėmėme jų patogumui”, – sako „airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„airBaltic“ 40 proc. bilietų parduoda euro zonos šalių gyventojams, o nuo sausio 1 d. šis skaičius augs iki 57 procentų. Oro bendrovė skraidina į daugiau nei 30 valstybių. Didžiausios „airBaltic“ rinkos yra Latvija, Suomija, Vokietija, Estija, Rusija, Italija, Švedija ir Norvegija.

Neseniai oro bendrovė pranešė, kad trečiąjį šių metų ketvirtį uždirbo 45,6 mln. litų (13,2 mln. eurų) pelno. Oro bendrovė viršijo išsikeltus tikslus ir pernai turėtą 92,3 mln. litų (26,72 mln. eurų) nuostolį per devynis mėnesius pakeitė didesniu nei 2,5 mln. litų (0,72 mln. eurų) grynuoju pelnu.

Oro bendrovė skraido į daugiau kaip 60 Europos, Skandinavijos, Rusijos, NVS šalių ir Artimųjų Rytų miestų. Lietuvoje „airBaltic“ skrydžius vykdo iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų.


Apie „airBaltic“:

„Air Baltic Corporation“ (airBaltic) yra uždara akcinė bendrovė, įkurta 1995 metais. Pagrindinis oro bendrovės akcininkas – Latvijos valstybė, valdanti 99,8 proc. akcijų. Šiuo metu „airBaltic“ lėktuvų parką sudaro 25 lėktuvai: penki „Boeing 737-500“, aštuoni „Boeing 737-300“, ir dvylika „Bombardier Q400 NextGen“ lėktuvų. „airBaltic” siūlo tiesioginius skrydžius iš trijų Baltijos šalių sostinių: Vilniaus, Rygos ir Talino. 2010 m. oro bendrovei „airBaltic“ įteiktas specialus pasaulinio apdovanojimo „The Budgies World Low Cost Airline Awards“prizas, kuriuo pripažinti „airBaltic“ kaip hibridinės oro bendrovės pasiekimai. „airBaltic“ taip pat pelnė 2009/2010 metų oro bendrovės vardą (Gold Award), kurį suteikė Europos regioninių oro bendrovių asociacija. „airBaltic“ gavo ir pasaulinį apdovanojimą už verslo restruktūrizavimą – „Phoenix Award 2010“.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

PALAIKYMO

 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14162111sec.