Lietuviško meno zona buvusiame Londono tunelyje

Sausio mėnesį „Southwark Playhouse“ teatre Londono publika galės įvairiapusiškai susipažinti su Lietuvos teatro, kino, dizaino bei muzikos kūrėjų darbais.

Lietuvos menų festivalyje, kurį rengia Menų spaustuvė ir LR Kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Londone, ištisas tris savaites vyks „Lietuvos meno festivalis“, kuriame – trijų jaunųjų lietuvių dramaturgų pjesių premjeros, dizaino fotografijų paroda, gyvo garso koncertai ir šeši lietuviški filmai.

Trys pjesės, kurias šiuo metu repetuoja britų aktoriai – tai Mariaus Macevičiaus „Antoškos kartoškos“, Gabrielės Labanauskaitės „Skaudžiausia“ ir Dovilės Katiliūtės „Lėlė“. Jas stato projekto meninė vadovė Svetlana Dimcovič kartu su kitu „Southwark Playhouse“ režisieriumi, Simonu Usheriu. Gruodį trys dramaturgai vyksta į Londoną stebėti, kaip su pjesėmis dirba režisieriai ir aktoriai, dalyvauti repeticijose, susipažinti su kūrybiniu procesu ir „Southwark Playhouse“ teatru.

Pasak LR kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Indrės Daunytės, labai svarbu, kad jaunais lietuvių dramaturgais patikėjo britų režisieriai ir aktoriai. „Tikimės, kad šis pripažinimas ne tik atskleis britų teatralams jaunosios Lietuvos menininkų kartos pasaulėžiūrą, bet ir paskatins rašančiuosius teatrui Lietuvoje įdėmiau apsidairyti aplinkui ir įvertinti savo talentus“, teigia viena projekto organizatorių.

Spektaklių premjeros vyks kasdien tris savaites, sausio 8-26 dienomis. Menų spaustuvės direktorius Audronis Imbrasas teigia, kad šis projektas – tai bandymas perkelti nacionalinę dramaturgiją į tarptautinę sceną. Be to, spektaklius stato britų režisieriai ir aktoriai – interpretuodami medžiagą savaip, pateikdami lietuviškas realijas per savo prizmę. „Rengdami šį projektą esame priversti naujai pažvelgti į spektaklių statymo ir vadybos procesą. Visų pirma, britai vienu metu stato tris premjeras su tuo pačiu aktoriniu sąstatu – ir visa tai per tris savaites. Tai Londone įprasta. Antra – teatras pageidavo rodyti premjeras kasvakar tris savaites. Londono teatrinio gyvenimo tempas labai skiriasi nuo lietuviškojo“, – sakė jis.

Lietuvišku menu besidominti Londono auditorija taip pat turės galimybę susipažinti su kitų Lietuvos menininkų darbais. Po spektaklių publika bus kviečiama į džiazo muzikanto-perkusininko Tomo Dobrovolskio ir dainininkės Astos Paulauskaitės koncertus. Kitais vakarais bus rodomi Vytauto V. Landsbergio, Audriaus Stonio, Petro Savickio, Mariaus Ivaškevičiaus bei Giedrės Beinoriūtės filmai. Taip pat bus pristatyta fotografijų paroda “Lithuanian Design in Progress”, kurioje eksponuojamos Ž.Stankevičiaus, R.Šukio, E.Rakauskaitės, M.ir A.Bučų, D.Liškevičiaus, E.G.Bogdanienės bei kitų kūrėjų darbų nuotraukos, kuriose dizainą žvelgiama kaip į kultūros reiškinį, domimasi įvairių dizaino sričių tarpusavio sąveika, jo santykiu su architektūra, daile.

Southwark Playhouse“ teatras, kaip ir pati Menų spaustuvė, turi unikalią poindustrinę aurą – jis įsikūręs po London Bridge stotimi, buvusiuose tuneliuose. Tad trims savaitėms šie buvę tuneliai virs lietuviško meno – naujų formų, idėjų, tarpkultūrinio dialogo paieškų zona.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.38141394sec.